Експерти компанії ParadeTrade відзначають такі ключові моменти:
Акції дрейфують, долар та золото зростають
- Зростання курсу долара США чинить тиск на японську ієну та євро.
- Пом'якшення політики ФРС: очікування зниження ставки на 25 базисних пунктів наступного місяця, зниження ставки на 50 пунктів у вересні.
- Зростання цін на золото на тлі нестабільності на Близькому Сході та вибори в США.
У середу вартість золота досягла історичного максимуму. Водночас спостерігалося зростання курсу долара США, що чинило тиск на японську ієну та євро. Азіатські фондові ринки продемонстрували незначне зростання, оскільки інвестори вважали за краще утриматися від великих угод напередодні напружених президентських виборів у Сполучених Штатах.
Зміна прогнозів щодо темпів та масштабів зниження відсоткових ставок Федеральною резервною системою також вплинула на схильність інвесторів до ризику. Трейдери тепер очікують, що Центральний банк США буде обережнішим у своїй монетарній політиці.
Ринки акцій демонструють невизначеність
Підвищення прибутковості казначейських облігацій США до тримісячного максимуму сприяло зміцненню долара США, який досяг багатомісячних піків по відношенню до євро, фунта стерлінгів та єни. Остання повернулася до позначки 150 ієн за долар, що викликало стурбованість у японських регуляторів.
Широкий індекс акцій Азіатсько-Тихоокеанського регіону MSCI продемонстрував незначне зростання, проте японський індекс Nikkei знизився на 1% напередодні вихідних виборів. Китайські та гонконгські акції виросли на тлі обіцянок державної підтримки економіки, хоча деталі цих заходів наразі не уточнюються.
На європейських ринках спостерігається поміркована динаміка: ф'ючерси основних індексів демонструють незначні зміни.
Джордж Бубурас з K2 Asset Management вважає, що сильна економіка США і державні витрати, що продовжуються, свідчать про неглибокий характер майбутнього циклу пом'якшення монетарної політики.
Прогнози трейдерів щодо зниження ставки ФРС
Ринки нині закладають очікування зниження ключової ставки Федеральної резервної системи на 41 базисний пункт цього року і ще 100 базисних пунктів у наступному. Трейдери прогнозують зниження ставки на 25 базисних пунктів вже наступного місяця, проте після публікації сильних макроекономічних даних очікування щодо подальшого пом'якшення грошово-кредитної політики було скориговано у бік зниження. Раніше у вересні ФРС вже знизила ставку на 50 базисних пунктів, давши старт новому циклу пом'якшення.
Очікування помірних темпів зниження ставок сприяли зміцненню долара США. Індекс долара досягнув максимуму з 2 серпня, відображаючи підвищений попит на американську валюту. Японська ієна ослабла до тримісячного мінімуму щодо долара, а євро також знизився до мінімальних значень із початку серпня.
На сировинних ринках спостерігається зростання цін на золото, яке досягло рекордного рівня. Конфлікт на Близькому Сході, невизначеність щодо грошово-кредитної політики ФРС та майбутніх виборів у США стимулюють попит на золото як на безпечний актив. Ціни на нафту, навпаки, трохи знизилися після нещодавнього різкого зростання, хоча зберігаються на відносно високих рівнях.
Президентські вибори США впливають на настрої інвесторів
Інвестори приділяють особливу увагу виборам у США та можливому президентству Дональда Трампа, оскільки його політика, включаючи запровадження тарифів та заходи щодо боротьби з нелегальною імміграцією, може сприяти зростанню інфляції. Це, у свою чергу, підтримує курс долара на тлі очікувань, що відсоткові ставки в США можуть залишатися високими довше, ніж передбачалося раніше.
Імовірність перемоги Трампа над кандидатом від Демократичної партії, віце-президентом Камалою Харріс, нещодавно зросла на ставочних платформах, хоча результати опитувань громадської думки показують, що боротьба за президентське крісло залишається дуже щільною для точного прогнозу. Менш ніж за два тижні до виборів, призначених на 5 листопада, інвестори готуються до можливих вагань на фінансових ринках.
Поліпшення шансів Трампа на перемогу також знижує очікування ринку щодо продовження пом'якшення політики ФРС у 2025 році і існує ймовірність, що ФРС тимчасово відійде на другий план на півроку наступного року.
За матеріалами ParadeTrade
Коментарі