Майже 25% українських біженців у Європі планують оселитися за межами України в довгостроковій перспективі. Про це свідчать результати опитування, проведеного у червні 2024 року Центром міжнародних інституційних порівнянь і міграційних студій при Інституті Ifo в Мюнхені, повідомляє Deutsche Welle.
Чверть біженців з України хочуть залишитися закордоном назавжди
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Близько 35% українських біженців хочуть повернутися в Україну, щойно там знову стане безпечно. Лише 4% планують повернутися найближчим часом незалежно від ситуації з безпекою», — заявив Пану Поутваара, директор Центру міграційних досліджень Ifo.
Зазначається, що майже 11% біженців вже повернулися в Україну, ще 25% не визначилися.
«Наші результати показують, що хоча багато хто з українських біженців досі хоче повернутися до своєї країни, перебіг війни є вирішальним фактором для переважної більшості. Чим довше триває конфлікт, тим більше людей можуть уявити собі майбутнє за межами України», — каже дослідниця міграції Ifo Івонн Гісінг.
У німецькому інституті Ifo зауважують, що невдовзі після початку повномасштабного вторгнення лише 10% українців заявляли, що у довгостроковій перспективі оселяться за межами України. До кінця 2023 року ця частка зростала в середньому на 1,6 відсоткового пункту за 100 днів.
На противагу цьому, майже 60% біженців прагнули повернутися в Україну, щойно вони знову відчують себе в безпеці. З часом ця частка різко знизилася в середньому на 4,7 відсоткового пункту за 100 днів.
Оприлюднені у березні результати опитування українських біженців у Німеччині свідчили, що лише кожен п'ятий громадянин України у цій країні (21%) планував повернутися додому, водночас абсолютна більшість біженців — 77% — планували залишитися у Німеччині принаймні ще на наступні два роки, а ще два відсотки воліли б переїхати до іншої країни.
Коментарі - 37
А чи захочуть коли доведеться підлоги мити за 1600 ойро і 900 віддавати за житло?
А те, кто у нас полы мыли, те да, остануться, но жизнь их будет далека от сытости и благополучия, без перспектив когда-либо заработать на свое жилье и оторваться от станка-швабры. Разве что их детям уже что-то светит.
А что касается вторых, то у нас их жизнь ещё дальше от благополучия и на жилье они с ещё большей гарантией не заработают.
Какая-то Оксанка, которая у нас швеей работала за 300€ с удовольствием там будет работать той же швеей за 2к€.
Вот и получается то что я написал сразу — там не найдет себе места только офисный планктон и мелкий бизнес.
У жены сестра врач окулист — 9 месяцев заняло подтверждение диплома и получение лицензии в Италии.
Конкретно про Германию я ничего не могу сказать на личном примере, но вот про ЕС в целом нет никакой проблемы для ценных специалистов подтвердить свою квалификацию.
«бесполезные офисники — всякие консультанты, менеджеры, юристы и т. д.»
якщо знають мову, то консультувати можна і в іншій країні, а менеджер та юрист можуть перекваліфікуватися під стандарти потрібної країни, оскільки в Україні давно дипломи європейського зразка, котрі чинні і в Євпропі. Тому це все доволі умовно.
Та й 1600 євро — це не потолок для тих, хто залишиться і легалізується.
Дуже не погано виходить навіть за вашими цифрами — сімʼя з двох дорослих отримає 1600+700-податки на мінімальну з.п. (або їх відсутність в пільговий період). В мене батьки в Україні за рік менше 1к$ заробити, це при тому, що тримаюсь свій город, худобу і працюють на повну ставку в селі.
вот их утрата — будет ударом . а они все устроятся .
и водители устроятся , и рабочие устроятся . А те кто могут только мыть полы — они сильно Украину не подымут . Много налогов не заплатят .
Вообще это странное , глупое , советское мышление что типа «мыть полы» , «ты никому не нужен» , «там где родился там и пригодился» . Это не так работает .
Когда смотришь на события в Украине, помимо войны, нет никакого желания возвращаться. Усталость от всего. Тем более я не сразу уехала, год прожила под прилётами. А теперь экономика и прочее вообще кошмар. А после войны, когда большинство мужчин на чемоданах. Что будет с нашей бедной Родиной?
Нет уж. Тут адаптируемся. В Европе
Часто требуют полностью или частично переучиваться.Язык за 3 мес не выучить.
Я пришел в свою поликлинику , зуб полечить , а уже врач в германии лечит .
І шо? Як «неочікувано»))0)0))
Можна більше сказати, переважна більшість українців хотіла б всією сім`єю поїхати з України і продавши все майно в Україні ніколи не повертатися сюди.