Український експорт IT-послуг у серпні знизився на 10,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і становив $507 млн. Це найнижчий показник від початку року. Про це свідчать дані НБУ, пише Forbes.ua.
Експорт IT-послуг з України у серпні впав до найнижчого показника від початку року
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Падіння ІТ експорту
У серпні експорт знизився на 7%, порівняно із липнем ($545 млн) і на 1%, порівняно з червнем цього року ($512 млн).
За перші вісім місяців року експорт IT-послуг скоротився на 5% до $4,3 млрд, порівняно з аналогічним періодом минулого року ($4,5 млрд).
Частка ІТ-послуг у структурі всього експорту послуг у червні склала 37%, для порівняння у серпні минулого року вона становила 40,5%.
Нагадаємо
За останні 10 років експорт українських ІТ-послуг щорічно зростав на 20−30%. У 2023 році він скоротився на 8,4%, до $6,7 млрд, проти 2022 року, коли цей показник досяг рекордних $7,3 млрд.
У 2023-му експорт українських IT-послуг становив у середньому $560 млн на місяць, що на майже 9,3% менше, ніж у 2022-му.
Основні країни-партнери України — США, Мальта, Велика Британія, Кіпр та Ізраїль.
Коментарі - 18
Мене відверто бісять айтішніки ФОПи, які отримують 4к+ USD в місяць і не хочуть платити ані цента податків з власної кишені. Настільки є жаднібні лиця, які торгуються, щоб всі податки за них планила компанія. На зарплату меншу, але офіційну вони відкрито говорять «ні, я піду туди, де буду далі ФОПом, або беріть абсолютно всі податки на себе». Ця сфера не повинна мати жодних приференцій в податках, абсолютно всі гравці мають змогу платити full price.
Як ваш спіч пов’язаний з тим що айтішники нехороші люди і з тим що експорт падає?
На рахунок екпорта я також нічого не писав, а от відповів на ваше «не дають державі». Ще до гіг-контрактів, айтішніки працювали в сіру, як ФОПи. Так от я не розумію, чому пан на заводі або вчитель в школі повинен платити 19.5% від свого окладу, а IT-ФОП, який по факту на зарплаті повинен тільки 5%. Це навмисне ухилення від сплати податків. Колись за це хотіли взятись, але айтішніки воні підняли, наче пенсію у бабусь відбирали. Потім якось замяли. Я не проти ФОП, як самої системи, але це не повинно використовуватись для ухилення від податків.
Працівники на заводі чи в школі, при працевлаштуванні, домовляються про чисту зарплату.
Всі податки їх не цікавлять, — це проблеми роботодавців.
Працівники на заводі не платять нічого, з тих грошей які отримали.
А от ФОПи, таки платять (якась частина).
Добровольцев с этого сектора достаточно и людей которые работают на армию по специальности или донатят тоже.
Думаю, ничем не отличается от других секторов.
korvin29, Фрилансерам (ФОПам) заказчик платит только за работу.
Український ІТ сектор занадто малий, щоб впливати на світові тенденції.