Під час обговорення уряду з бізнесом підвищення податків пропозиції підприємців не були ураховані. Про це заявив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, передає ЕП.
Постраждають лише ті, хто завжди платив: бізнес-асоціація розкритикувала уряд за підняття податків
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«У нас було багато зустрічей, все проговорили, але ухвалили те, що ухвалили. Майже не були ураховані пропозиції великих бізнес-асоціацій», — заявив він.
Чижиков підкреслив, що бізнес розуміє, що новий пакет податків важливий для України, бо бюджет на сьогодні не в найкращому стані.
Але водночас президент Торгово-промислової палати висловив побоювання, що ті, хто завжди платив податки — буде платити більше, а ті, хто не платив — й не почне цього робити.
Своєю чергою президент ОП «Укрметалургпром» Олександр Каленков зазначив, що будь-яке підвищення собівартості, яке слідує за підвищенням податків, викликає питання чи буде надалі працювати підприємство.
«Дуже важливо врахувати те, що коли ви підіймаєте податки, більше бізнесу буде закриватися і податків будуть платити менше. Ефект буде зворотній», — зазначив він.
Коментарі - 18
Це ж очевидно будь кому — і було і є. Який висновок? Або ті, хто це впроваджує, настільки тупі (що малоймовірно) або працюють на розвал економіки країни.
Думаю не стоит рассказывать как работает министр. Его назначают. Он может творить лютую дичь. Развалить всё к чему коснулся. А потом когда его *** будет ощущать жар — он просто пишет заявление по собственному желанию. Говорит что все обвинения — происки пятой колонный и ИПСО. И идёт работать каким то послом.
И что самое забавно — его фамилию даже никто никогда не вспомнит.
Взагалі такого шапіто ще ніколи не було, таке бінго примудритися зібрати в одному місці
там заховані сотні мільярдів
зменшити видатки на те без чого можна жити
перестати красти мільярдами
почати в реальності боротьбу з корупцією
от коли це все буде зроблено і грошей не буде вистачати, тоді можна вже казати про тимчасове підвищення податків
Уменьшить затраты бюджета…а вы бюджет то видели по статьям?) https://mof.gov.ua/uk/budget_of_2024−698
Ну вот вполне себе понятно, что деньги с военки, и ветеранов точно трогать нельзя. На местные бюджеты- давление правительство не может оказать, ведь у нас прошла реформа децентрализации при мистере парашнюке, а посему- только местные жители могут оказывать давление на местные власти. Исключая забугорные гранты, рада и прочий кабинетный мусор 0.8% трат занимают, это уже включая оплату труда всех уровней, поддержание и эксплуатация зданий и даже транспорт и кухня. Конечно же, популисты говорят что надо резать траты на них, ну, допустим порезали в 2 раза все их траты, и остались 0.4%, всё ещё надо найти 38.7%. Ваши предложения?
Так вот, чтобы что-то писать и иметь своё мнение, надо сначала что-то из себя представлять бОльшее, чем политические пуки и инсинуации. Ну вот сам подумай: кто-то ведь голосовал за всех предыдущих президентов, партии, верно?) негодяи- они все, но для лохов. Для тех кто чуток понимает что-то, они все нормальные. Именно то, что выбрал народ.
Так что, не отклоняясь от темы, расскажите как вы из тени будете всех выводить, очень интереса ваша точка зрения
Але в нас скрізь вирішується хабарами, звідти небажання щось змінювати.
Небажання контролювати інших в їх чесності.
Стосовно прозоро і контролю з центру, раніше все робив центр і вирішував чи давати тобі гроші чи ні, як правило не давали, а закупки проводились взагалі закрито, купа грошей ходило так як захоче центр, зараз хоч це можна зупинити. І чому ваш той центр не моніторить прозоро?
Хто забороняє перевіряти тендери на завищену вартість в 2−3 рази?
Чому журналісти це можуть зробити? Чому після їх розголосу тендери скасовуються і навіть прокуратура підключається? Виходить що все можна контролювати, бажання тільки нема бо всі пов’язані в своїх схемах. Саме центр ваш і дозволяє крутити схеми.
Під № 22 з’явився новий маяк. Уряд має знайти додаткові податкові і неподаткові доходи у розмірі мінімум 0,5% ВВП, щоб внести відповідні зміни до бюджету на 2024 рік. Це приблизно 38−40 млрд грн.
31-й маяк: визначте обсяг заборгованості та оцініть фінансовий стан компаній централізованого теплопостачання за допомогою кабінетної перевірки авторитетною аудиторською фірмою, у тому числі шляхом відокремлення заборгованості до та після лютого 2022 року.- подпункт: уменьшение субсидий. Во время войны.
25-й маяк: підготувати оцінку ефективності податкових пільг, включно з їх витратами для бюджету, щоб мати єдиний підхід до реформ. Хотят всё отменить, включая беспошлинный ввоз солнечных панелей, батарей и прочих радостей, подпунт 3.1- отмена безпошлинного ввоза в 150 евро, то что сейчас уже делает заднеприводный гетьманцев.
Останній 35-й маяк потрібно виконати до кінця серпня: розробити політику державної власності ДП, дивідендну політику та стратегію приватизації.- а именно: иностранные юр лица хотят доступ к земле, и предприятиям 1−2 класса, с гос гарантиями, см. примечание к судовой реформе.
29-й маяк: на основі результатів дорожньої карти щодо розробки процедур державного інвестиційного менеджменту (PIM) прийняти постанову уряду з планом дій і графіком, який передбачає чіткий зв’язок між MTBF та капітальними видатками, включаючи пріоритети реконструкції та визначаючи роль Мінфіну як захисника.- помянем
Тобто із 23 структурних маяк 13 виконані вчасно, 4 виконані зі зривом дедлайнів, 4 в процесі виконання, а по 2 маяках відкладено строки виконання.
Классика.