На відтинку з вересня по грудень 2024 року інфляційне «навантаження» прогнозується в межах 5−6%. А з огляду на розмір поточних депозитних ставок громадяни мають змогу не лише зберегти наявні кошти від знецінення, а ще й отримати щонайменше 3−4% чистого прибутку.
До кінця року чистий прибуток за гривневими депозитами складе щонайменше 3-4%
Про це розповів Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку.
Однак експерт вважає, що у вересні може тривати «перехідний період» — пристосування громадян до нових економічних реалій (до поступового зростання споживчих цін в межах 5−7%).
«Звідси можлива поведінкова інерційність та, як наслідок, зростання кількості нових вкладників складе лише 1%», — наголосив банкір.
Фахівець зазначив, що у вересні порівняно із серпнем середня дохідність за гривневими вкладами загалом не зазнає істотних змін. Так, дохідність за вкладами терміном від 3 міс. до 6 міс. складе 10% річних, середні ставки за вкладами від 9 міс. до 12 міс. дадуть дохід у 11−12% річних. Найбільший прибуток можливий на тривалі в часі вклади — від 1 до 2,5 років — в середньому до 12−13% річних. Водночас, як твердить фахівець, середня дохідність валютних депозитів залишиться сталою: середні ставки за вкладами в доларах не перевищать 1,5% річних, а у євро — 1,3% річних.
«Таким чином, чистий прибуток за найкоротшими гривневими депозитами (від 3 міс. до 6 міс.) майже втричі перевищить дохід від валютних вкладів, що значно посилює зацікавленість громадян саме гривневими вкладами», — підкреслив Дмитро Замотаєв.
Коментарі