За новим законом, при розселенні «хрущовок» під знесення люди отримуватимуть стільки квадратів, скільки вони мали в «хрущовці». Про це «Мінфіну» розповіла Олена Шуляк, голова профільного парламентського комітету ВР.
При розселенні «хрущовок» під знесення їх жителі отримуватимуть аналогічні за площею квартири або доплачуватимуть за зайві метри
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
При цьому будуть передбачені коефіцієнти, якщо, наприклад, людині, яка жила у «хрущовці» у центрі, виділять нове житло в іншому районі.
Такий механізм діє у рамках програми «єВідновлення». Є вартість житла на компенсацію — 36 422 гривні за квадратний метр і декілька коефіцієнтів, що коригують цю вартість.
«Ми ці коефіцієнти плануємо закласти на законодавчому рівні, щоб не було зловживань», — зазначила Шуляк.
У законопроєкті прописано, що власникам житла у будинках, які підпадають під реконструкцію, надається «рівноцінне за площею та кількістю кімнат житло, незалежно від кількості зареєстрованих осіб».
При цьому, якщо забудовник збільшив площу нової квартири, попередньо не обговоривши це з власником, він не може вимагати з людини доплати за «зайві» квадратні метри. Поряд із цим у проєкті прописано можливість такої доплати за ринковою вартістю «за згодою сторін».
Нагадаємо
Варіанти вирішення проблем старого житлового фонду виникали в Україні неодноразово. Вперше про реновацію старого житлового фонду заговорили ще у 2006 році.
З того часу було чимало проєктів, які передбачали реконструкцію старого житла. Але жодному з них так і не було ввімкнене «зелене світло». Каменем спотикання щоразу ставали гроші: незрозуміло було, чиїм коштом оновлювати стару забудову.
Тепер же, схоже, епопея зі старими будинками виходить на фініш. За словами Шуляк, законопроєкт про комплексну реконструкцію кварталів старого житлового фонду готується до другого читання і може бути внесений до сесійної зали вже до кінця цього року. У першому читанні документ було прийнято ще у 2022 році.
Коментарі - 70
Та й взагалі якось дивно коли ментальний раб що хіхікає з громадянської активності громадян і жартує про каструлі раптом виступає за демократію, законність та права людини.
Тобі треба захищати право держави на виселення за прикладом Росії де мешкають такі ж раби як ти.
Я підтримую майдан який був проти української влади, а ти навпаки за те щоб влада давила всіх.
Яким боком тут зеботи коли Порошенко так само активно допомога армії і на одному боці з зевладою у цій війні — я хз. 😆
ще одна людина з села ніколи не виїзжала, але розповідає про гарну інфраструктуру хрущів🤣
дитячі майданчики
одна пісочниця в яку пісок завозили ще при Брежневі
відсутність сусідів з вічними ремонтами
як раз в хрущах це набагато більше шансів зустріти бо ті хто купив хрущ після того як померли люди які той хрущ отримали — навряд чи захоче жити «як в совку» і обовʼязково буде робити ремонт
це ти натякаєш що не робив ремонт 50 років? І єдиний випадок ремонту це коли померла бабка з сусіднього підʼїзду?
Народ, который выезжает в основном не продает, а сдает свои квартиры, что и правильно.
в хруще без ремонту можуть орендувати квартиру хіба що якісь ніщеброди
бо будь який нормальний клієнт забажає свіжі обої, вікна з яких не дує вітер, нормальну сантехнику, а не унітаз 1970 року, зручну електропроводку, а не одну єдину розетку на кімнату
У меня вокруг в пешем доступе десятки магазинов и торговых центров, а в новостройках один-два на десятки высоток, нет ни школ, ни детских учреждений, ни больниц
брехня, яки торгові центри в районі забудованому хрущами? Хіба що один десь на на місці парку, або десь на межі району де була закинута територія.
А от як раз біля новобудов є і великі ТЦ які закладались ще на етапі планування району, і школи, і лікарені.
до слова якщо не дай боже біла твого хруща буде великий ТЦ то всі вузькі дороги твого маленького «затишного» двору будуть забиті машинами відвідувачів. 😆
А в хрущі або занедбана квартира без ремонту в якій жевріє той хто цей хрущ отримав, або ремонт з кожним новим власником.
Любой современный ЖК комфорт класса будет в разы комфортней и безопасней хрущевки. Охрана, патруль, консьерж-сервис (когда любая доставка может оставить посылку в холле), лифты с видеонаблюдением и камерами по периметру и на этажах, молодые семьи с детьми, новые площадки, поля для баскетбол, футбола, и просто спорта, генератор на лифты, насосы, освещения и интернета. Большое количество коммерции на 0-вых этажах. Почти любой новый ЖК комфорт класса это город в городе с концепцией live-work-play, где всё есть внутри. Этого всего нет ни в одном хруще или старом районе. Развитие может быть там, где есть деньги. Если в хруще живет 30 людей большая часть пенсионного возраста, то какая может быть нормальная инфраструктура строится рядом?
Бо на відміну від мешканця хруща який за 50 років не зробив жодного ремонту і дуже цим пишається — я про своє житло дбаю.
Кияни (що коренні, що понаєхи) з цим суто київським комплексом правобережності тягнуть його в спори про долю хрущів в Україні забуваючи що Київ не єдине місто. Харків'янам та мешканцям інших міст яки зачепила хрущевізація чхати на ці київські збочення.
Порошенко залишив з боргом у $78,23 млрд. а зараз? $152,2 млрд І темпи росту вражаючі…
Чомусь у пострадянських країнах як східної так і західної Європи хрущівки оновили, зробили капітальні ремонти, і до сих пір стоять. Лише у нас треба знести і збудувати «мурашники». Чому так — а тому що масштаб крадівництва просто колосальний. На ремонті так не накрадеш. Знаючи як у нас забудовники будують, досить велика вірогідність що «маневрений фонд», куди людей переселять, стане постійним житлом, так само як для ВПО ним стало тимчасове житло.
Фактично ми маємо знищення права власності як інституту. Про яких іноземних інвесторів у такій країна може йти мова… загадка.
І Польщі ідеї є різні, але ви яким боком до цього? Ви за легендою в Швейцарії мешкаєте вже 20 років: розкажіть скільки у вас хрущеподібних трущоб.
До слова нагадаю вам що у Швейцарії загальна військова служба, і там навіть не має повісток від ТЦК — сам забовʼязаний прийти в частину у разі потреби.
цитую коментар на який я відповідав: «Чомусь у пострадянських країнах як східної так і західної Європи хрущівки оновили«
https://minfin.com.ua/ua/2024/08/16/133345447/#com4682016
Тож повторю тепер вже свій коментар: де в Західною Європі були радянські країни, де в цих країнах хрущовки?
ні, ти не відповів
у тебе є лише два варіанти:
— назвати Португалію чи Францію радянськими
— погодитись зі мною в тому що Леонід написав маячню
замість цього ти граєш клоуна (вже третій коментар підряд) і замість відповіді на моє питання пишеш відповідь на те про що я не питав взагалі
Я прожив у Мумбаї 2 роки, тому розумію про що кажу. Київ вже на шляху до цього. Місто-кошмар у всіх сенсах цього слова (окрім деяких районів, ви ж ніколи не задумувалися, чому багаті переважно живуть у малоповерховій забудові та у 15-20 км від великого міста?)
Я був багато де закордоном на відміну від вас
У минулій ГДР та Польщі багато таких будинків.
Як давно НДР, а особливо Польща (яка у відомій радянській промовці взагалі не відноситься до закордоння) стали Західною Європою?
Зараз якщо не приглядатися дуже прискіпливо, ви і не впізнаєте що це була фактично така ж сама хрущівка як і у нас.
ззовні може бути, в середині квартир це ті самі незручні радянські помешкання — мав досвід проживання у відновленій пʼятиповерхівці яка за планування все ж ближче до наших брежневок і з хрущами її поєднує хіба що відсутність ліфта.
А у нас якщо зроблять те що планується, то, наприклад Київ перетвориться в Мумбаї.
нова частина Мумбаї перевершує будь яке українське місто, а старі частини це саме те що ви тут захищаєте
2) Вартість хрущовки з якісним ремонтом, меблями, заміною інженерних комунікацій на 2-му поверсі утричі вища, ніж без ремонту і на 5-му поверсі - чому це не враховано?;
3) Яким чином і за які кошти 80-річна пенсіонерка, що жила у 30-метровій економній квартирі, буде робити ремонт у новобудові?
2 — 3. А над цим держава не думала взагалі, давайте будемо чесними. Те ж саме і по житловим сертифікатам. Умовно кажучи, зруйнувало будинок, у одного була квартира стара і бомжатник, у другого з євроремонтом. Але всі отримали суми однакові. Бо це банально ніяк не перевірити. А пункт 3 то взагалі жесть, але дійсно так і буде, людей просто поставлять перед фактом.