Глава Ощадбанку Сергій Наумов оцінив перспективи приватизації банку. В інтерв'ю РБК-Україна він сказав, що це може статися лише після війни.
26 липня 2024, 17:14
Продаж Ощадбанку можливий лише після війни — голова правління
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Якщо оцінити банківські активи, що належать державі, то, звичайно, першими можуть бути продані Укргазбанк і Сенс Банк. Вони більш готові до потенційних продажів», — сказав Наумов.
Щодо Ощадбанку, то, на думку Наумова, його продаж може відбутися «не раніше закінчення воєнного стану».
Як зазначив Наумов, Україна взяла на себе зобов'язання перед МВФ і є розуміння, що велика частка державних банків не сприяє конкуренції на банківському ринку.
Наразі в Україні шість державних банків. Їхня частка в чистих активах банків на 1 червня 2024 року становить 53,4%. Частка Ощадбанку — 12,7%.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 7
держава не повинна займатись бізнесом і не тільки через конфлікт інтересів керівництва, а тому що там де держава — там замість нормального банку зберкаса
ПриватБанк у власності держави лишився тим самим ПриватБанком, але приносить шалені кошти в бюджет замість вимивання в офшори.
банки у приватній власності — замість нормального банку офшорна пральня
Коли держава керує бізнесом зазвичай в нього все дуже погано с прибутками, це по перше.
По друге банки ніколи не віддають 100% прибутку своїм власникам, державні теж.
ПриватБанк у власності держави лишився тим самим ПриватБанком, але приносить шалені кошти в бюджет замість вимивання в офшори.
Ти забув скільки держава витратила коштів на порятунок цього банку: «За підрахунками менеджменту ПриватБанку, станом на грудень 2019 року витрати держави на націоналізацію ПриватБанку сягнули 198 мільярдів гривень».
https://hromadske.ua/posts/nacionalizaciya-privatbanku-obijshlasya-derzhavi-u-198-mlrd-grn-zastupnicya-golovi-pravlinnya-banku
А тепер давай подивимось на прибуток ПриватБанку:
— 2019 — 32 млрд. гривень
— 2020 — 24 млрд. гривень
— 2021 — 35 млрд. гривень
з такою швидкістю він буде відбивати ці кошти більше 6 років
щодо ваших тейків про держпідприємства і їхні прибутки, то це все у вашій голові. керування коломойським було нам, як суспільству, збитковим. державне управління приватом — дуже прибуткове й корисне.
так шо припиняйте сліпо вірити й дивіться на контекст нашої країни.
https://www.epravda.com.ua/news/2024/04/22/712708/
все добре, все окуповується.