Банківська система України зберігає потенціал нарощування вкладень в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), однак для його реалізації необхідно розпочати розробку індивідуальних стратегій вкладень банків, як це передбачають досягнуті в межах програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ) домовленості, вважає голова Національного банку України Андрій Пишний. Про це пише Інтерфакс-Україна.
НБУ: потрібно розробити індивідуальні стратегії вкладень держбанків в ОВДП
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Про що сказав голова НБУ
«Я не схильний вважати, що це діагностує якусь проблему, але, насправді, можливо, сигналізує про необхідність концентрувати свої зусилля і розпочати власне ту стратегію, яка запрограмована в межах меморандуму з Міжнародним валютним фондом — індивідуальні стратегії», — додав Пишний.
За його словами, ці індивідуальні стратегії передбачають, зокрема, ретельний аналіз спроможності державних банків узяти максимально ефективну та розширену участь у покритті потреби державного бюджету за рахунок їхньої активної участі у внутрішньому борговому ринку. «Це, можливо, потребуватиме певного перегляду, модифікації політики власності та визначення чітких стратегічних настанов для державного банківського сектору», — вважає голова НБУ.
Фізособи наростили вкладення в ОВДП
Як ще один приклад реалізації потенціалу нарощування вкладень в ОВДП він назвав зростання ОВДП у власності фізосіб із 30 млрд грн на початку 2023 року до 63 млрд грн зараз.
Коментарі - 8
да и во втором полугодии Приват тоже будет с прибылью.
А значит минимум на 30−40млрд грн можно дополнительно нагнуть только Приватбанк.