По всьому світу ризик відключення електрики стає дедалі серйознішим. Спекотніше літо означає різке зростання попиту на охолодження, оскільки високі температури призводять до провисання проводів і ризику виникнення лісових пожеж. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
Світові електромережі виходять з ладу через аномальну спеку — Bloomberg
Ризик відключення електрики
Модернізація енергетичної інфраструктури не встигає за цим, хоча зусилля зі скорочення використання викопного палива роблять розподіл електроенергії більш важливим.
Спровокований різким зростанням споживання і нестабільністю поставок блекаут у Чорногорії наприкінці червня вивів з ладу мережі сусідніх країн і посіяв хаос у домогосподарствах, лікарнях і пляжних барах. Інцидент на Балканах повторився по всьому світу.
Мільйони будинків в американському місті Х’юстон (штат Техас) постраждали від вимкнення електрики після урагану «Берил» минулого тижня, втративши кондиціонери, коли після урагану настала спека. Перебої в роботі мереж від Еквадору до Індії, що зачепили останніми тижнями країни з економікою, що розвивається, та розвиненою економікою, є провісниками прийдешніх потрясінь.
Кліматична криза наражає електричні мережі на небезпеку раптових повеней, що зривають опори ЛЕП, посух, що висушують водосховища, і стрибків попиту на охолодження під час сильної спеки.
За даними BloombergNEF, розширення енергосистеми коштуватиме приблизно 24,1 трильйона доларів для досягнення мети «нетто-нуля» до 2050 року, що перевищує інвестиції в поновлювані джерела енергії. США і Китай, що займають величезні території і споживають багато енергії, зіткнуться з найбільшими рахунками, але жодна країна не залишиться осторонь.
Найчастіше відключення відбуваються під час раптового ввімкнення або вимкнення великих обсягів попиту або пропозиції. Пошкодження від ураганів, сплеск вироблення електроенергії з поновлюваних джерел або різкі стрибки споживання — все це може призвести до відключень, якщо мережа недостатньо стійка.
Зміна клімату підвищує вразливість не тільки економік, що розвиваються. Останнім часом проблеми торкнулися і країн середнього рівня, включно з багатими на енергоресурси Мексикою і Кувейтом, а також таких імпортерів, як Албанія.
Коментарі - 1