Ситуація на валютному ринку в червні залишалася контрольованою. В умовах дотримання НБУ принципів керованої гнучкості обмінний курс гривні рухався під впливом ринкових чинників як у бік послаблення, так і зміцнення. Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ за липень 2024 року.
5 липня 2024, 10:03
В НБУ назвали причини попиту на валюту та зростання курсу долара в червні
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Регулятор зазначив, що різниця між готівковим та офіційним курсами перебувала в прийнятних межах і не перевищувала 1,3%.
Посилення попиту на валюту
За даними НБУ, основними чинниками посилення попиту на іноземну валюту в цей період були:
- збереження високої інтенсивності видатків бюджету;
- активізація закупівель пального компаніями ПЕК перед потенційним підвищенням акцизного податку та імпорт електроенергії через втрату низки генеруючих потужностей;
- здійснення бізнесом операцій, дозволених у межах травневої лібералізації.
«З огляду на збереження структурного дефіциту іноземної валюти інтервенції НБУ і надалі залишаються основним балансуючим механізмом на валютному ринку — у червні чистий продаж іноземної валюти становив $3 млрд», — йдеться в огляді.
Нагадаємо
Національний банк України встановив на четвер, 4 липня, офіційний курс гривні на рівні 40,7599 грн/$. Це новий історичний максимум. Сьогодні, 5 липня, НБУ підвищив курс гривні на 21 копійку (40,5458 грн/$).
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 3