Без реструктуризації Україна не зможе достатньо профінансувати оборону і розпочати програму відновлення та реконструкції, яка є спільною метою для всіх партнерів як з державного, так і з приватного секторів. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.
Україна не змогла домовитися з кредиторами про реструктуризацію. Попереду — продовження перемовин
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Консультації з інвесторами
Україна проводила консультації з інвесторами на постійній основі з початку неспровокованого повномасштабного вторгнення росії та доклала чимало зусиль, щоб провести переговори з радниками та членами Комітету власників єврооблігацій на засадах взаємної довіри.
«Ми врахували відгуки інвесторів і ринку та підготували конструктивну й інноваційну пропозицію, яка, на наш погляд, є прийнятною для всіх сторін. Нашу пропозицію підтримують МВФ та офіційні кредитори.
Я знаю, що ми просимо приватних кредиторів докласти значних зусиль з їхнього боку, але
Оскільки ми наближаємося до дати закінчення відстрочки платежів за єврооблігаціями, нам необхідно спонукати власників наших єврооблігацій до продовження конструктивних переговорів. Їхні пропозиції мають відображати більш значне зменшення боргу відповідно до параметрів МВФ і поточної макрофінансової ситуації в Україні", — йдеться в повідомленні.
За словами міністра Сергія Марченка, Україна продовжить продуктивні переговори з інвесторами задля врегулювання всіх наявних розбіжностей.
«Ми впевнені, що угоду про реструктуризацію може бути досягнуто в найближчі тижні до закінчення діючої відстрочки платежів», — зазанчив міністр.
Нагадаємо
17 червня Уряд України публічно повідомив, що з 3 по 14 червня Україна проводила закриті зустрічі з представниками Комітету власників єврооблігацій, до складу якого входять великі інституційні та інші довгострокові інвестори, які володіють близько 20 % єврооблігацій України.
Метою зустрічей було обговорення умов реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутись до 1 серпня 2024 року, збирання відгуків від ринку та погодження структури, яка була б задовільною для всіх сторін і дозволила б Україні досягти боргової стійкості відповідно до вимог Програми МВФ. Умови запропоновано на основі базового макроекономічного сценарію МВФ.
Що пропонує Україна
Пропозиція України полягає в обміні всіх тринадцяти серій єврооблігацій:
- або на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти (варіант 1),
- або на серію простих облігацій (варіант 2).
Деривативні інструменти з варіанта 1 буде конвертовано у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ. Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25 % до 60 % залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії Програми МВФ.
Протягом наступних тижнів Уряд України проведе консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників єврооблігацій та збере відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів. Досягнення домовленості з інвесторами щодо умов реструктуризації очікується до 1 серпня цього року.
Коментарі - 64
До него еще дожить надо. И кредиторы это отлично понимают.
Вы должны понимать что уже один раз списывали , Украине поверили и профинансировали новые бумаги , теперь и их пытаются списать . Вечным двигателем быть не может . Советское восприятие инвесторов типа как спонсоров не работает .
Я не знаю с кем там наш уряд собрался разговаривать, но как кредитор я проголосую за дефолт чем дам списать более 25% процентов .
Вы должны понимать что мелкие держатели — это мелкие , а Украине дали деньги пенсионеров США , один из основных кредиторов группа Вангард , для большинства здесь пишущих не понятно кто это , но эта группа сама может менять финансовые ландшафты крупных стран .
Алексей Яковлев,
https://ru.investing.com/equities/american-vanguard-corp-income-statement
Компания с чистой прибылью в 7 млн. это, конечно, жесть.
и совет — не читайте финансовую информацию на русском или украинском — бессмысленный процесс
И еще внимание к деталям — проверяйте по символу — ADV — это компания по производству пестицидов.
Эта, VSMPX?
Легкий поиск ничего не дал. Может расскажите, что это такое страшное?
VSMPX — это один из сотней фондов что они создали. Прочитай что такое ETF. при том ты нашел там где «монетка» — минимальное вхождение 100 мио.
Как думаете, а зачем какой-то фонд покупал эти облигации?
А зачем он покупал, например, японские под отрицательную ставку?
Доступ к полезным ископаемым, сельхозземлям и существенный процент экономической активности, общая паника.
> Как думаете, а зачем какой-то фонд покупал эти облигации?
Когда?
>
А зачем он покупал, например, японские под отрицательную ставку?
Япония в ближнесрочной перспективе может потерять солидный процент территории и экономки?
Или было 52 млн украинцев и последовательно такие как ты добились что осталось менее 30 млн, а неизбежная переспектива 10-13 млн через 30 лет. Это не апокалипсис? Собираются завозить по 300-400 тысяч мигрантов каждый год, ты подумал на каком языке и о чем ты с ними будешь говорить?
Речь шла о другом что дядьки имеют механизмы вернуть бабло американским пенсионерам.
---
дядьки имеют механизмы вернуть бабло американским пенсионерам
---
за время существования МВФ было совершено 700 реструктуризаций более чем в 100 странах. В среднем, списывалось 15% ВВП.
Наверное дядьки что-то знают.
Это скорее Бразилия :) Но Аргентина тоже далеко не самая богатая страна.
Будет Велком ту совок 2.0. Ну или то что щас творится в Венесуэле и других дефолт странах.
Хреново будет даже тем кто зп в долларах получает, потому что доступность товаров любого сегмента, кроме бомжацкого сразу пропадет.
Особливо коли наші россказують яка наша країна хороша для інвестування і як у нас економіка росте. Кредитори також новини читають.
В минулому році накрилось кілька потужних банків. В тому числі, Credit Suisse.
І чим забрали?
От як влада США, Швейцарії и т. д. сказала, так і зробили.
Они согласятся ? Ну можно сказать о патриотизме , о том что не будет денег на финансирование армии и бюджета , ну все те же аргументы что выше .
---
Интересно что будет если всем тем кто в Украине вкладывался в военные облигации предложат тоже самое что иностранным инвесторам — ну типа списать 60% того что государство должно .
---
Тут, типа, без проблем. 60% - не вопрос.
— Інозамні інвестиції. Мало того що війна, так ще і інвестори дивляться на весь той пипець у законодавстві і думають «а нафіга воно нам треба, собі дорожче буде інвестувати». Хоча якби мали бажання чиновники, можна було законодавство виправити, або навіть офшорну зону створити з нашої країни. Але ні, у нас головне — обкласти податками всіх при непрацюючому законодавстві про захист прав інвесторів.
— Стимулювання експорту послуг. Постійно якісь палки в колеса, особливо ITшникам. То броні немає, то виїзд заборонено. Звісно що великі контори не сприймають наш ринок як надійний. Сьогодні людина працює — завтра на фронті.
— Використання валютних резервів — так, працює, але шкода що недовго.
— Підвищення ефективності державних витрат — от це імхо єдиний доступний для нас спосіб, аби було бажання лише. Не може країна під час війни топ-менеджерам державних компаній платити мільйонні зарплати, а місцеві бюджети не можуть класти бруківку сотнями квадратних км та парки ремонтувати. Це треба прикручувати було вже вчора. Але насправді ніколи не пізно. Це призведе до зменшення грошової масси в економіці, і очевидно що нівелює хоч якось дисбаланс.