Національний банк України скасував реєстрацію участі ТОВ «ФК «Елаєнс» (ТМ Fondy) у платіжних системах через загрозу національній безпеці України. Про це йдеться в повідомленні НБУ.
Нацбанк виключив власника сервісу Fondy з реєстру платіжних системах
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
Відповідно до Реєстру платіжної інфраструктури ТОВ «ФК «Елаєнс» є непрямим учасником міжнародних платіжних систем Visa та Mastercard, діє під брендом (торговельною маркою) «Fondy» та має ліцензію на надання фінансових платіжних послуг.
«Протягом лютого-квітня 2024 року Національний банк України отримав від правоохоронних органів інформацію, що діяльність ТОВ «ФК «Елаєнс» містить ризики виникнення загроз національній безпеці України», — сказано в повідомленні НБУ.
Для перевірки та підтвердження отриманих даних Нацбанк звернувся із уточнюючим запитом до державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями та отримав від нього документально підтверджену інформацію про те, що діяльність учасника міжнародної платіжної системи містить ризики виникнення загроз національній безпеці України.
Читайте: Один з найбільших банків Грузії TBC Bank заходить в Україну
У зв’язку з цим НБУ скасував реєстрацію ТОВ «ФК «Елаєнс» як непрямого учасника міжнародних платіжних систем Visa та Mastercard.
Довідка
Якпише «Бізнес.Цензор» Fondy є торговельною маркою, яка відповідно до даних з Державного реєстру торговельних марок зареєстрована 10 серпня 2015 року, яку з 21 вересня 2015 року використовує ТОВ «ФК «Елаєнс» під час надання своїх послуг.
Власником зазначеної торговельної марки є компанія «В енд, А Холдінг ГмбХ» (Австрія). Прямим учасником (розмір частки становить 95%) та директором компанії «В енд, А Холдінг ГмбХ» (Австрія) є Вагоровська Валерія Валеріївна.
За результатами діяльності як непрямого учасника міжнародних платіжних систем Visa та Mastercard частка ТОВ «ФК «Елаєнс» за січень-лютий 2024 року серед непрямих учасників карткових платіжних систем становила 21,82% від кількості та 9,35% від суми операцій з платіжними картками, здійснених непрямими учасниками.
Водночас частка компанії в загальному обсягу операцій небанківських надавачів платіжних послуг коливалася на рівні близько 2%.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що Антимонопольний комітет дозволив найбільшому банку Грузії TBC купити платіжний сервіс Fondy в Україні.
Коментарі - 4
Сколько эта «фонди» выпила крови и сожрала процентов за корпоративные переводы!
Интересно, а сколько руководство этой конторы заплатило (откатом) некоторымукраинским компаниям за обслуживание?
Вон провайдер Днепра Цивилизация только с ними сотрудничает. Видимо подмазано.
прийом платежів та позбавив її ліцензії. Причина — загроза національній безпеці України.
А саме — співпраця з Російською Федерацією. Власниця системи Fondy Валерія Вагоровська заявила про незгоду з рішенням регулятора та пообіцяла «захищатися всіма доступними методами». Що ж, досвід у Валерії Вагоровської є, вона зуміла налагодити роботу ще в «ДНР» і вийти безкарною з кількох кримінальних справ, порушених із цього приводу.
Хоч би що стверджувала Вагоровська про «відсутність зв’язків з Росією», а втраті ліцензії передувала перевірка СБУ, на матеріалах якої й ґрунтувалося рішення Нацбанку про відкликання ліцензії.
Зв’язки Fondy з Росією сягають ще 2014 року, коли Валерія Валеріївна Вагоровська, яка носила до шлюбу з власником групи «Амстор» Володимиром Вагоровським прізвище Бондаренко, налагодила виведення грошей з уже непідконтрольної території «ДНР».
Докладніше за посиланням:
https://bit.ly/4ddjZoG