У квітні в сервісних центрах МВС спостерігається значне збільшення кількості реєстраційних дій із транспортними засобами. Про це повідомляє МВС.
Українці стали частіше дарувати авто — МВС
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Зростання попиту
Найбільше спостерігається попит на перереєстрацію по договору купівлі-продажу та дарування. З початку місяця було оформлено 110 997 заяв за договорами купівлі-продажу, а за аналогічний період березня — 74 389.
Також впродовж останнього часу значно збільшилась кількість перереєстрацій автотранспорту за договором дарування. За перші три тижні квітня здійснено 2564 таких операцій, що майже у 6 разів більше, ніж за аналогічний період березня.
Як перереєструвати або подарувати авто
Під час оформлення договору купівлі-продажу в сервісному центрі МВС, необхідно підготувати такі документи:
- паспорт громадянина України або посвідка на тимчасове чи постійне проживання;
- реєстраційний номер облікової картки;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
- довіреність на іншу особу (за потреби).
Якщо ви вирішили подарувати транспортний засіб, договір дарування можливо оформити у сервісному центрі МВС. Також цей документ можливо зробити в нотаріуса та додати до загального пакета документів для здійснення перереєстрації. Відповідно до Податкового кодексу України, за перший і другий ступені спорідненості податки не сплачуються.
Вартість перереєстрації легкового авто орієнтовно 755 грн без видачі номерного знака. Сюди входить адміністративна послуга та бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
Нагадаємо
Напередодні Верховна Рада схвалила у другому читанні закон про мобілізацію № 10449. Одна з новацій включає вилучення у громадян автомобілів на потреби Збройних Сил України.
У кого і як можуть вилучати авто для ЗСУ
Вилучити машину на потреби ЗСУ можуть у тих українців, які мають більше одного транспортного засобу. Але перед цим мають провести оцінку автомобіля, і забиратимуть той, який більше підходить для оборонних потреб.
Повертатимуть автомобіль власникові протягом 30 календарних днів від моменту оголошення демобілізації.
Коментарі - 7
«Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна», — наголосив Дмитро Кулеба.
Міністр зазначив, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС, однак в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення.
Дмитро Кулеба також нагадав, що обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.
«Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно», — зазначив Дмитро Кулеба.
Влада робить все щоб біженці не поверталися…
Українці вважають корупцію більшою загрозою для розвитку держави, аніж російська агресія.