Споживачі дещо менш скептично ставляться до біткоїна, хоча трохи менше третини опитаних все ще очікують, що його ціна різко впаде до кінця 2024 року. Про це свідчать дані опитування Deutsche Bank, повідомляє Reuters.
Довіра до біткоїна зростає, проте третина респондентів очікує падіння ціни BTC — опитування
►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Чому це важливо
Незважаючи на те, що люди вклали мільярди доларів у біткоїн, сподіваючись отримати прибуток, якщо його ціна зросте, провідні регулятори заявили, що він не має внутрішньої цінності та становить ризик.
Довіра до біткоїна
Deutsche Bank заявив, що опитав понад 3600 осіб, 52% респондентів сказали, що криптовалюти будуть «важливим класом активів і способом платіжних операцій» у майбутньому. У вересні 2023 року про це заявили менше ніж 40%.
Третина респондентів у США очікує, що до кінця 2024 року біткоїн впаде нижче $20 000. Варто зазначити, що у лютому так думали 35%, а в січні - 36%.
Кількість людей, які вважають криптовалюти «просто примхою, яка з часом зникне», впала до менше ніж 1%.
Проте лише 10% респондентів очікують, що до кінця року біткоїн перевищить $75 000.
Зростання BTC
У понеділок, 8 квітня, біткоїн досяг тритижневого максимуму — $72 346. У березні він досяг історичного максимуму в $73 803, оговтавшись після різкого падіння у 2022 році.
На момент написання новини ціна першої криптовалюти становить 70 426. Про це свідчать дані CoinMarketCap.
За словами аналітиків, нещодавнє пожвавлення пов’язане з хвилюванням щодо спотових біткойн-ETF і очікуванням зниження ставок ФРС.
Що далі
Аналітики Deutsche Bank очікують, що ціна біткоїна буде підтримуватися майбутнім халвінгом біткоїна, а також регулюванням, зниженням ставок ФРС і очікуванням того, що Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) схвалить спотові ETF Ethereum.
Коментарі - 8
лише 10% респондентів очікують, що до кінця року біткоїн перевищить $75 000.
Все понятно. Лотерея в якій згідно статистичних очікувань або виграєш +7% (з поточних 70тис до 75тис), або втратиш в три з половиною рази (що більш імовірно згідно більших очікувань).
При таких розкладах, краще вже в букмекерів ставку на спорт зробити. Шанси більші…
А яка внутрішня цінність у державних папірців, які центробанки чомусь називають грошима? Офіційно вважається, що такі папірці забезпечені всією товарною масою, що виготовляє певна країна. Але, тут є один цікавий момент — практично всі ці товари належать приватним власникам, а не державі. Тобто держава гарантує свої папірці чужим майном.
Проте, як не дивно, ця шахрайська схема працює. Суспільство приймає державні папірці і вважає за гроші, хоча вони фактично нічим не забезпечені. А отже звідси можна зробити висновок — гроші це те, у що люди вірять і що готові приймати як гроші. Відповідно криптовалюти нічим не гірше державних папірців.
Тим часом золото, акції Google чи біткойн не підходять для повсякденних розрахунків. Зате вони прекрасно підходять для заощаджень та інвестицій.