«Укрфінжитло» удосконалює програму доступного іпотечного кредитування «єОселя» та розробляє нові, зокрема програму оренди з правом викупу, повідомили у пресслужбі держпідприємтва агентству «Інтерфакс-Україна».
В Україні можуть запустити програму оренди житла з правом його викупу
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Зазначається, що «Укрфінжитло» зараз активно працює над ци проєктом. Формат rent to own не новий, він досить популярний, зокрема, в європейських країнах, досвід яких експерти компанії зараз вивчають, щоб зробити українську модель максимально вигідною та дієвою. Формат rent to own передбачає, що людина спочатку орендує вибране житло протягом обмеженого періоду часу разом зі сплатою орендних платежів, накопичує кошти на сплату першого внеску і потім угода перетворюється на звичайний кредит.
«Поки що не готові озвучувати деталі щодо ставок, термінів і учасників. Більше конкретики ви почуєте після всіх етапів обговорення з представниками уряду», — повідомили у пресслужбі.
Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури оприлюднило проєкт закону України «Про основні засади житлової політики». Згідно з тестом законопроєкту, зокрема, передбачено механізми соціального житла, соціального житла з правом викупу, службового житла.
Коментарі - 19
Є у Києві варіанти від «Житло-інвест». Там переплата фактична виходить під 200%. Треба платити орендний платіж і викупний.
Цікаво що вас це не турбує - за наші з вами податки хтось має іпотеку під 3 і під 7% а не під 15%. Точніше це і є 15%, бо іпотечна ставка не може бути нижчою за облікову ставку НБУ, просто різниця покривається за рахунок нас з вами і інших платників. Але бачу що ви не проти, поки хтось за ваш рахунок собі житло купляє майже «нахаляву» (ставка під 3% зараз навіть у найбагатших країнах то дуже дешево)
Тільки чомусь скиглять по форумах «за наші з вами податки хтось має іпотеку під 3 і під 7% «. Не «хтось», а майже всі мають. . Дуже широке коло людей може скористатися програмою…
9015 кредитів видано по еоселі з початку дії програми
якщо цікавить, то є хороший телеграм канал під назвою «підслухано «еОселя». В каналі 2632 учасників, багато корисної інформації по темі…
«чув, наприклад, що багато військовим відмовляють в єОселя.» — це не достовірна інформація. Кожного позичальника банк розглядає індивідуально. Враховує дохід і кредитну історію. Дуже багато людей мають кредитні історії з просрочками. Дохід банк теж рахує «специфічно»… Получається така ситуація: людина має офіційну з/п 20тис грн, має 700тис грн на перший внесок. Хоче взяти в іпотеку новобудову за 2млн 700тис грн. Людина очікує що 700тис перший внесок, а 2млн іпотека під 3% і щомісячна плата по кредиту буде біля 12тис. А банк говорить: при Ваших доходах, максимум можем дати 1300000, а це получається або тільки однушка в новобудові, або всю решту суми перший внесок прийдеться робити … Банк враховує ризик що може бути зміна місця роботи позичальника, і він з пільгової 3% перейде на загальну у 7%. І банк рахує так щоб при своїх доходах позичальник зміг гасити кредит у випадку якщо буде 7% ставка…
Банк дає кредит! Просто питання ще в тому чи є у Вас на перший внесок (а він буде не 20% як очікують оптимісти), і ще дуже не просто найти щось що підходить і Вам і під параметри програми еОселя.
Якщо когось давить жаба що вчителям роздають пільгові кредити, то хай піде попрацює вчителем і на власній шкурі відчує що таке НУШ і які зарплати у вчителів…