Близько 70% опитаних громадян України вірять у те, що Україна відновить економічний потенціал після перемоги. Про це заявив безпековий аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Тарас Жовтенко, презентуючи результати загальнонаціонального соціологічного опитування щодо оцінки українцями зусиль держави з відновлення, передає Укрінформ.
Близько 70% українців вірять у відновлення економіки після війни — опитування
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Є запас міцності, оптимізму в українському суспільстві, який у першу чергу спрямований на кінцевий результат, на те, що Україна не просто відновить те, що втратила під час війни, а вийде на той соціально-економічний рівень розвитку, який був до початку російської агресії. 68,3% громадян вірять, що це можливо», — сказав Жовтенко.
За даними дослідження, не згодні з цим твердженням 15% респондентів. Найбільш скептично налаштовані щодо здатності країни відновити свій соціально-економічний потенціал мешканці південних областей: 31% респондентів із південних регіонів не вірять у це, порівняно з медіанним значенням 13% в решті регіонів.
Процес повоєнного відновлення України, на думку більшості, не буде швидким і займе щонайменше від 2 до 5 років. Так вважає 16,5% респондентів. 21% опитаних оцінили тривалість процесу відновлення у 5−8 років. 18% опитаних відводять етапу відбудови 8−10 років. 22% респондентів вважають, що Україні знадобиться понад 10 років для відновлення після війни.
Сповільнювати темп повоєнної відбудови можуть, на думку опитаних, передусім величезний масштаб руйнувань (70%), корупція на національному (58%) та місцевому рівнях (52%).
Найактуальнішими напрямами повоєнного відновлення країни більшість опитаних вважає: розмінування територій (76,5%); відновлення зруйнованого житла та інфраструктури (73%); психологічну допомогу (51%); інтеграцію ветеранів у післявоєнне життя (51%) і створення нових робочих місць та перекваліфікацію працездатного населення (50,5%).
Коментарі - 11
Вот эти все мои сограждане, кто так считал себя не- (а кого-то другого) -уязвимым пропагандой, оказался завернут в невероятный мешок ложных принципов, утверждений, иллюзий, обмана и так далее. Все еще верит в «перемогу», в «рабов» и «не рабов» в «заграница нам поможет» и прочее. Да, бог с ним — у каждого из нас свои заблуждения — одинаковые и не очень. Мы все увидим высоту наших (имею ввиду, общих — общественных) заблуждений когда произойдет падение — столкновение с реальностью. А оно произойдет. И вот когда мы увидим и осознаем масштаб катастрофы падения — буду ясны масштабы прежних заблужденний. Но …))) не для всех, кто-то начнет сваливать вину на кого-то снова и снова.
А які варіанти? Або працювати, або втікати вплав через Тису в Румунію. Я вибрав перший варіант…