Сьогодні, 22 березня, Рада ЄС вирішила ввести обмежувальні заходи щодо 33 фізичних та двох юридичних осіб, причетних до раптової смерті в колонії суворого режиму російського опозиціонера Олексія Навального. Про це йдеться на сайті ЄС.
Рада ЄС запровадила санкції проти 33 росіян, причетних до смерті Навального
►Читайтетелеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Хто потрапив під санкції
До нових санкційних списків увійшли колонії, де Олексій Навальний утримувався з червня 2022 року до смерті — виправна колонія ВК-6 та виправна колонія суворого режиму ВК-3.
Обидві колонії відомі фізичним і психологічним тиском, повною ізоляцією, катуваннями та насильством над ув'язненими.
«В обох місцях Навальний зазнав жорстокого поводження, зокрема через неодноразове одиночне ув’язнення в карцері та жорстоке, нелюдське та таке, що принижує гідність, поводження, що призвело до серйозного погіршення його здоров’я», — йдеться в повідомленні.
Також під санкції потрапив начальник ВК-3 Вадим Калінін і різні заступники начальника колонії.
Крім того, Рада ЄС вирішила включити до списку санкцій таких суддів як:
- Андрій Суворов, який торік засудив Олексія Навального до 19 років колонії особливого режиму в нелюдських умовах,
- Кирило Нікіфоров, який відхилив його позов проти ВК-6 про оскарження його переведення до штрафний ізолятор на 12 діб,
- Євгеній Ніколаєв та Наталія Дудар, які винесли низку постанов проти політичних опонентів, у тому числі Навального, чим сприяли політичним репресіям у росії.
Серед інших — високопосадовці пенітенціарної системи та Міністерства юстиції, які або відповідали за виконання вироків Олексію Навальному та іншим політичним опонентам, або не забезпечували захист прав і свобод громадянин.
З сьогоднішніми списками обмежувальні заходи згідно з Глобальним режимом санкцій щодо прав людини ЄС тепер застосовуються до 104 фізичних і юридичних осіб і 23 організацій з багатьох країн.
Які обмеження застосовуються до підсанкційних осіб
Особи, включені до списку санкцій, підлягають заморожуванню активів, а надання коштів або економічних ресурсів їм або на їхню користь, прямо чи опосередковано, заборонено.
Крім того, для зазначених у списку фізичних осіб діє заборона на в'їзд до ЄС.
Смерть Навального
16 лютого 2024 року російський опозиціонер Олексій Навальний втратив свідомість під час прогулянки в колонії «Полярний вовк», де відбував трирічний термін ув'язнення.
Згодом в Управлінні Федеральної служби виконання покарань росії по Ямало-Ненецького автономному округу повідомили про смерть політика.
Офіційної інформації про причини смерті Навального не було. РосЗМІ назвали імовірною причиною смерті відрив тромбу.
Коментарі - 1
Но если говорить глобально — санкции ЕС это если бы Гитлеру за его преступления запретили въезд в Польшу.