У січні 2024 року обсяг IT-експорту зменшився на 16,9% і становив $508 млн. Про це повідомляє пресслужба Львівського IT Кластеру з посиланням на дані НБУ.
У січні експорт IT-послуг зменшився майже на 17%

►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Зазначається, що цьогорічні показники на 3,8% менші у порівнянні з січнем 2023 року. Січневий експорт ІТ-послуг приніс українській економіці на $103 млн менше у порівнянні з груднем минулого року.
«Український експорт ІТ-послуг за результатами усього минулого року скоротився на 8,5%. За прогнозами, ситуація не стане простішою. Показники січня найгірші за всі місяці від початку повномасштабного вторгнення росії. Відтак, падіння IT-індустрії буде продовжуватися й у 2024 році», — зазначив CEO Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.
Читайте також: Як змінилася заробітна плата українських IT-фахівців з початку вторгення рф — дослідження DOU
Загальна експортний виторг усіх послуг України у січні цього року склав $1,35 млрд, що на $247 млн або 15% менше порівняно з груднем.
Коментарі - 31
Нет полной информации, — не о чем говорить.
Экспорт упал на 9%, это плохо. Но, вроде, не так и много.
Время от времени Индия генерит большое количество дешевых программистов.
Именно вот это является тенденцией.
Добавлю — пожалуй в первый раз в истории украинского IT сообщества ему что-то надо от государства. Государству тоже, скажем прямо, нужны деньги. Тут можно вести диалог.
Податок на виведений капітал це навіть краще ніж податок на прибуток. І на початку навіть менше чим він. Саме тому за нього воювали бізнесмени, саме тому держава досі не погодилась на його широке застосування.
Тож де ти там роздивився «немалі податки» так і залишилось незрозумілим.
Ти де нахватався таких знань, в сусідки коли курили на лавці біля під'їзду? Галера існує, платить всі податки яки має платити юридична особа.
Есть набор фопиков, работающих с иностранным юрлицом.
Така галера на Дію.Сіті не піде бо їй з цього жодного зиску. А притягнути її ФОПів до відповідальності взагалі не можливо на відміну від тих що працюють на українську галеру які як раз і потрібна Дія.Сіті щоб мати хоч якийсь захист від силового та податкового тиску.
Превратить вот это в украинскую юрисдикцию и официально трудоустроенных гребцов недостаточно?
Ще раз: галера яка працює через інострану юрособу взагалі ніяк не зацікавлена в українській легалізації. Ті які в цьому зацікавлені бо вони не галери, а продуктові компанії — вже давно мають українське ТОВ і платять те саме (і навіть трохи більше ніж) що будуть платити на Дія.Сіті.
Ніякого бронювання для галер не існує тож і користі ніякої немає. Коли буде бронювання для айті — буде про що порозмовляти і то це скоріш для продуктових, а не для галер.
Ну і якби ти не писав про біле працевлаштування та великі податки — я б може і не зреагував. Але все зовсім навпаки:
* робітники як працювали в білу без Дія.Сіті, так і будуть далі працювати, лише змінеться те як зветься їх зайнятість
* податки українська фірма буде платити чи стільки ж, чи навіть меньше.