За підсумками четвертого кварталу 2023 року компанії-нерезиденти, що надають електронні послуги, задекларували до сплати понад 2,5 мільярда гривень так званого «податку на Google» та вже перерахували до держбюджету 2,17 млрд грн з цієї суми. Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у Telegram.
«Податок на Google»: Хто найбільший платник
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Податок на Google»
«96 поданих декларацій забезпечать надходження до бюджету на суму 2,51 млрд грн (30,1 млн євро та $34,4 млн). Щодо третього кварталу сума надходжень збільшилась на 421 млн гривень», — написав Гетманцев.
Він уточнив, що найбільшими платниками цього податку у четвертому кварталі 2023 року стали:
- Google;
- Sony;
- Etsy;
- Apple;
- Meta Platforms;
- Wargaming Group;
- Netflix.
Читайте: «Податок на Google»: у третьому кварталі до держбюджету надійшло 2 мільярди
«Для тих, хто вже традиційно стежить за сервісом OnlyFans зазначимо, що компанія за надання послуг на території України у 2023 році нарахувала та сплатила $1,27 млн», — додав Гетманцев.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», у третьому кварталі 2023 року до держбюджету надійшло 2,09 млрд грн від сплати так званого «податку на Google». Загалом від початку 2023 року міжнародні компанії сплатили понад 8 млрд грн цього податку.
Закон про «податок на Google» повністю набув чинності з 1 січня 2022 року. Документ вводить європейські норми і зобов'язує міжнародні інтернет-компанії платити 20% податку на додану вартість (ПДВ) в Україні.
За цим законом, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги (Apple, Google, Netflix, Wargaming та інші), зобов'язані зареєструватись платниками податку на додану вартість, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік.
Коментарі