В Україні відбулася найбільш обговорювана відставка останніх місяців: Зеленський звільнив головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та призначив замість нього Олександра Сирського, на інфографіці — як часто за десять років війни з росією змінювалися головкоми ЗСУ та скільки днів на посаді вони пробули.
На мою суб'єктивну думку Залужний — найкращий Головнокомандувач серед них, цікава ваша думка форумчани про уже колишнього Головнокомандувача ЗСУ, будь — ласка пишіть свою думку…
«Сегодня мы заигрались в дискуссию вокруг мобилизации и создали неадекватную атмосферу… Во время войны не может быть демократии. Любая демократия во время войны ограничена, любые права ограничены. Будем играться в демократию, в то, что все имеют права и никто не имеет обязанностей, но этом всё закончится… Если мы хотим права, то настало время вспомнить про свои обязанности», — заместитель командира 3-й ОШБр Максим Жорин
За два роки війни в багатьох якось випало з поля уваги, що в Україні після 2019 року повністю зникли механізми регулярного діалогу між президентською владою і громадянським суспільством.
А у 2014−2019 роках такі механізми були, у тому числі прямі, інколи багатогодинні, дискусії (наприклад, між президентом і «Групою першого грудня»).
Гадаю, такий механізм потрібно відновлювати негайно. Бо якщо до кінця війни не може бути нових виборів, принаймні потрібен постійний діалог влади з суспільством — а не просто монологи президента з урахуванням соціології та підготовленої для нього не завжди адекватної аналітики. І порядок денний цього діалогу мають формувати саме представники громадянського суспільства. Інше питання — як домогтися, щоб і президентська сторона дійшла того ж висновку. Але поки що просто ділюся висновком, «що нам негайно потрібно».
Олексій Панич, філософ, член Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу, блогер.
Когда некоторые комментаторы пишут, что задержка помощи США Украине происходит вне зависимости от коррупционных процессов, происходящих в ней, это неправда! Потому что американцы воспринимают Украину как мафиозное государство, а потому считают, что не имеют приоритетных моральных обязательств перед нами, — считая, что ничего страшного — подождут. Хотя и понимают, что из-за проволочки, связанной с принятием решения конгрессменами, число жертв, среди украинцев, ежедневно растет. Плюс осознают, что поражение россии, в этой войне, является частью национальных интересов США. Что касается Израиля, они ведь и ему тоже задерживают помощь, то ситуацию, в которой находится Украина, и близко нельзя сравнивать с палистино-израильским конфликтом — помогать Израилю, в этом конфликте, это все равно что в данный момент оказывать помощь россии. В том смысле, что Израиль является вполне самодостаточным государством плюс на поле боя владеет абсолютной инициативой
Президент Франції Еммануель Макрон відклав запланований на 13−14 лютого візит до України. Єлисейський палац обґрунтовує перенесення візиту, зокрема, міркуваннями безпеки.
Військова допомога на місці. І це найважливіше. Допомога бюджету зменшилась і тепер складає майже 8 млрд доларів проти майже 12 млрд доларів. Тобто зменшилась на 4 млрд доларів. Це 10% відсотків від усієї зовнішньої допомоги на 2024 рік, яку ми плануємо отримати. Неприємно, але не катастрофічно. І прийняття цього пакету було б дуже позитивною новиною для України.
Чи буде він проголосований? Не факт. Трамп саботує і цей законопроєкт, а тому провести його через дві палати у США буде дуже важко. Джонсон з палати представників так і не став Джонсонюком і слідує чітко у фарватері Трампа, тобто його політичних інтересів.
Чи є в цьому вина України й наших проблем із корупцією і політичними гойдалками? Ні. Це виключно результат політики та політиканства у США напередодні виборів президента. Що б не робила Україна, ми б не могли вплинути на це.
Навіть якби президент роздумував не над звільненням Залужного, а над боротьбою з корупцією, то це не вплинуло в на поведінку Трампа, а значить не вплинуло б на процеси всередині США.
Чому Трамп проти? Просто тому, що йому не треба розв’язання проблеми міграції до президентських виборів у листопаді. Бо це його головна зброя проти Байдена. Тим більше ця проблема хвилює найбільше число американців. І на тлі чудової економічної динаміки в США, де чекали рецесію, а вийшло сильне економічне зростання і найбільший приріст робочих місць за історію, втрачати такий козир для опортуніста Трампа було б недоречно.
Відтепер українці зможуть швидше добиратися до Польщі та інших країн Європи. Все через те, що змінюються правила виїзду рейсових автобусів за кордон.
Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Зміни почнуть діяти від понеділка 12 лютого від 12:00 по Києву. Всі автобуси, які прямуватимуть з України до Польщі чи інших країн ЄС та Молдови, перетинатимуть кордон за попереднім записом у системі «єЧерги». Йдеться виключно про реєстрацію в системі для перетину кордону за принципом «реєструйся та їдь».
«Масштабування „єЧерги“ — це частина нашої послідовної роботи з реформування сфери міжнародних пасажирських перевезень, де ключовим лишається комфорт пасажира», — наголосив Кубраков.
Експрем'єр Британії заявив, що насправді «правда така ж лиса, як сам Путін». За його словами, російський президент «вирішив вторгнутися в суверенну та незалежну європейську країну — без жодного виправдання, окрім свого зарозумілого бажання розтрощити цю країну та відновити Радянський Союз».
«Як і Гітлер, він, звичайно, бреше про свої майбутні наміри. Адже він відверто збрехав про свій намір вторгнутися в Україну. Він сказав світові, він сказав мені особисто, що він не збирається вторгатися в Україну, лише за кілька тижнів до того, як віддав наказ про введення танків», — нагадав він.
За словами Джонсона, Путін найбільше сподівався продемонструвати своїм інтерв'ю, що він обов’язково переможе. «Він не більш непереможний, ніж Адольф Гітлер; насправді, він обов’язково програє», — підсумував колишній британський прем'єр.
Швеция увеличит денежную помощь украинским беженцам до 820 евро в месяц
Правительство Швеции планирует расширить поддержку украинских беженцев. Их хотят разрешить получение номера социального страхования, который предоставляет доступ ко многим услугам. В проекте нового закона также указано значительное повышение выплат.
Министр миграции Мария Мальмер Стенергард сообщила, что граждане Украины, которые временно находятся на территории Швеции получат совсем другой доступ к местной системе здравоохранения. Они смогут получить BankID и право на большую поддержку.
Предусмотрено увеличение суточной суммы финансовой поддержки с нынешней 71 шведской кроны (6,3 евро) до 308 шведских крон (27,3 евро). Таким образом, украинским беженцам в месяц будут начислять около 820 евро.
п.с. А у нас з.п 200−300 евро. Лол. Девушки которые остались в Украине работать заслуживают медаль!
Чистий продаж доларів Нацбанком за поточний тиждень зменшився до $220,4 млн з $224,0 млн тижнем раніше. І це найкращий показник з квітня минулого року. Про це свідчать дані на сайті НБУ, пише Інтерфакс-Україна.
Зазначається, що це вдалось за рахунок скорочення продажу валюти з $239 млн до $201,2 млн, тоді як купівля також знизилася з $15,1 млн до $0,8 млн.
Офіційний курс за минулий тиждень ослаб незначно: з 37,5698 грн/$1 до $37,6234 грн/$1, при цьому протягом тижня він рухався в обох напрямках.
Коментарі - 165
https://www.slovoidilo.ua/2024/02/09/infografika/bezpeka/yak-dovho-vijny-rosiyeyu-obijmaly-posadu-holovnokomanduvachi-zsu
На мою суб'єктивну думку Залужний — найкращий Головнокомандувач серед них, цікава ваша думка форумчани про уже колишнього Головнокомандувача ЗСУ, будь — ласка пишіть свою думку…
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов розповів, що трапиться, якщо ЗСУ не отримають зброї від Заходу в найближчі терміни.
Раніше глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджував, що Україна зможе витягнути 2 місяці на внутрішньому ресурсі, якщо США затримаються з допомогою. Данілов в коментарі RTP висловився, що все стане складніше, якщо партнери не дадуть зброї в осяжні терміни.
«Нам потрібна зброя, зброя, зброя», — заявив він.
Данілов стверджує, що ланцюжок постачання зброї для РФ з Ірану і Північної Кореї зумовив «деякі» зміни на полі бою. Тому, якщо Захід не зреагує аналогічною підтримкою, то «ситуація дійсно ускладниться».
«Сподіваємося, що партнери зрозуміють, що наша незалежність знаходиться під загрозою, а також імідж, авторитет і єдність всього Заходу…», — резюмував він.
Гірше ж точно не буде? © Просто перестати стріляти? ©
Виборці популіста отримують як правило потім лише одну голу *опу.
«Війну закінчу за один рік, а якщо ні, то буде інший президент», — грався, як з вогнем, Зеленський болючою темою в запалі передвиборчої риторики.
Зеленський очолює державу вже близько 5 років, а кінця війні й не видно.
Гірше ж точно не буде (с)
І загалом, Зеленський перед виборами надавав стільки обіцянок…, зе-електорат йому абсолютно все це пригадає.
Налітай зе-електорат відволікаючою темою: А от Порошенко:)))
А у 2014−2019 роках такі механізми були, у тому числі прямі, інколи багатогодинні, дискусії (наприклад, між президентом і «Групою першого грудня»).
Гадаю, такий механізм потрібно відновлювати негайно.
Бо якщо до кінця війни не може бути нових виборів, принаймні потрібен постійний діалог влади з суспільством — а не просто монологи президента з урахуванням соціології та підготовленої для нього не завжди адекватної аналітики.
І порядок денний цього діалогу мають формувати саме представники громадянського суспільства.
Інше питання — як домогтися, щоб і президентська сторона дійшла того ж висновку. Але поки що просто ділюся висновком, «що нам негайно потрібно».
Олексій Панич, філософ, член Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу, блогер.
Чи буде він проголосований? Не факт. Трамп саботує і цей законопроєкт, а тому провести його через дві палати у США буде дуже важко. Джонсон з палати представників так і не став Джонсонюком і слідує чітко у фарватері Трампа, тобто його політичних інтересів.
Чи є в цьому вина України й наших проблем із корупцією і політичними гойдалками? Ні. Це виключно результат політики та політиканства у США напередодні виборів президента. Що б не робила Україна, ми б не могли вплинути на це.
Навіть якби президент роздумував не над звільненням Залужного, а над боротьбою з корупцією, то це не вплинуло в на поведінку Трампа, а значить не вплинуло б на процеси всередині США.
Чому Трамп проти? Просто тому, що йому не треба розв’язання проблеми міграції до президентських виборів у листопаді. Бо це його головна зброя проти Байдена. Тим більше ця проблема хвилює найбільше число американців. І на тлі чудової економічної динаміки в США, де чекали рецесію, а вийшло сильне економічне зростання і найбільший приріст робочих місць за історію, втрачати такий козир для опортуніста Трампа було б недоречно.
Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Зміни почнуть діяти від понеділка 12 лютого від 12:00 по Києву. Всі автобуси, які прямуватимуть з України до Польщі чи інших країн ЄС та Молдови, перетинатимуть кордон за попереднім записом у системі «єЧерги». Йдеться виключно про реєстрацію в системі для перетину кордону за принципом «реєструйся та їдь».
«Масштабування „єЧерги“ — це частина нашої послідовної роботи з реформування сфери міжнародних пасажирських перевезень, де ключовим лишається комфорт пасажира», — наголосив Кубраков.
«Як і Гітлер, він, звичайно, бреше про свої майбутні наміри. Адже він відверто збрехав про свій намір вторгнутися в Україну. Він сказав світові, він сказав мені особисто, що він не збирається вторгатися в Україну, лише за кілька тижнів до того, як віддав наказ про введення танків», — нагадав він.
За словами Джонсона, Путін найбільше сподівався продемонструвати своїм інтерв'ю, що він обов’язково переможе.
«Він не більш непереможний, ніж Адольф Гітлер; насправді, він обов’язково програє», — підсумував колишній британський прем'єр.
Правительство Швеции планирует расширить поддержку украинских беженцев. Их хотят разрешить получение номера социального страхования, который предоставляет доступ ко многим услугам. В проекте нового закона также указано значительное повышение выплат.
Министр миграции Мария Мальмер Стенергард сообщила, что граждане Украины, которые временно находятся на территории Швеции получат совсем другой доступ к местной системе здравоохранения. Они смогут получить BankID и право на большую поддержку.
Предусмотрено увеличение суточной суммы финансовой поддержки с нынешней 71 шведской кроны (6,3 евро) до 308 шведских крон (27,3 евро). Таким образом, украинским беженцам в месяц будут начислять около 820 евро.
п.с. А у нас з.п 200−300 евро. Лол. Девушки которые остались в Украине работать заслуживают медаль!
Зазначається, що це вдалось за рахунок скорочення продажу валюти з $239 млн до $201,2 млн, тоді як купівля також знизилася з $15,1 млн до $0,8 млн.
Офіційний курс за минулий тиждень ослаб незначно: з 37,5698 грн/$1 до $37,6234 грн/$1, при цьому протягом тижня він рухався в обох напрямках.