Європейський Союз планує запровадити податок на прибуток від заморожених активів російського центрального банку. Водночас ЄС поки що не має наміру конфіскувати ці гроші. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.
У ЄС домовилися про податок на заморожені активи рф — Bloomberg
►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Зазначається, що міністри закордонних справ ЄС дали своє політичне благословення на запровадження податку 22 січня. Питання обговорюватиметься послами блоку пізніше цього тижня.
Союзники України загалом згодні з тим, що росія має заплатити за шкоду, заподіяну її війною. ЄС, країни «Великої сімки» та Австралія заморозили близько 260 млрд євро в активах центрального банку рф у формі цінних паперів та готивки, причому понад дві третини цієї суми перебуває в ЄС. Більшість активів у ЄС знаходиться у кліринговому центрі Euroclear, де минулого року вони принесли дохід у 3 млрд євро.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що міністри закордонних справ країн ЄС розглянули варіанти використання прибутків від утримання заморожених російських активів, тож Євросоюз наближається до спільного політичного рішення в цьому питанні.
Деякі країни проти конфіскації російських активів
Група країн, зокрема Німеччина, ясно дали зрозуміти, що виступають проти конфіскації російських активів з юридичних міркувань.
Минулого року служба закордонних справ ЄС запропонувала багатоетапний процес, який спочатку визначить відповідні активи та визначить дії, які центральні депозитарії цінних паперів, які зберігають ці кошти, повинні будуть вжити, перш ніж будуть запропоновані наступні кроки.
Ці кроки визначатимуть, як податок на непередбачені доходи застосовується до прибутку, отриманого від заморожених активів, та до доходів, які передаються до бюджету ЄС для використання в Україні. Витрати та національні податки будуть відраховані до переказу доходів.
США нещодавно дали зрозуміти, що вони можуть бути готовими до повної конфіскації активів. Але навіть менший крок з оподаткування прибутку просувався в ЄС повільно, оскільки кілька держав-членів та Європейський центральний банк стурбовані потенційним впливом, який цей крок може вплинути на стабільність євро.
Коментарі - 21
Вторая причина, что статус евро и доллара пошатнется от конфискаций, т.к. в реале это не евро и доллары, а долговые бумаги центробанков ЕС и США. Иными словами, это будет выглядеть как ДЕФОЛТ как США, так и ЕС. Не важно, что Moody’s рейтинг такой не поставит, все поймут как есть и азиаты начнут скидывать облигации США и ЕС, что сразу раскрутит там инфляцию. А как показала практика это чревато сменой власти. В Конгрессе США сидят трамписты сейчас именно из-за инфляции после начала санкционных войн, а она была еще умеренная — 8%.
Третья причина, еще довольно много активов залипло у Запада в России. Вопрос еще в том, что они и продавать их не хотят. Да и многие «продажи» были фиктивные. Там в 99% сделок в договорах «обратный выкуп». По факту западный бизнес не хотел бы терять такой премиальный рынок. Доходность инвестиций в США и ЕС намного ниже внутри и часто едва выше инфляции.
Конечно если ситуация грозит утратой ЗВР, то КНР начнет рапродавать проблемную валюту. Китай уже много лет избавляется от доллара как рискового инструмента. В 2000 м доллар был 90% ЗВР Китая, сейчас менее 50%. В несколько раз выросла доля золота и покупки других валют в инструментах с защитами от их девальвации.
В данный момент Китай избавляется от 500 миллиардов долларов, но делает это неспешно, т.к. если КНР разом начнет менять доллары, то обрушится сам доллар и в США начнется крупнейший экономический кризис. Поскольку США покупатель товаров КНР, то китайцы не заинтересованы в разрушении экономики США.
В этой саге США не могут конфисковать какие-то активы в долларах, если тоже самое не делает ЕС, т.к. все скинут доллары и уйдут в евро. А ЕС как видим пас.
Весь інший аналіз такої ж якості так розумію, особливо порадувало «інфляція від санкцій» — байден на корону 2 трильйона друканув але винні санкції які ваті лиш на користь)
Тим більше коли аборігени оруть що тут в Україні все крадуть.
Во многих случаях там санкции не сильно помогают, т.к. право собственности обычно закреплено в Конституциях стран ЕС и нужно менять саму Конституцию, что чаще всего нереально. Тут еще аспект, что существенная часть активов в Euroclear формально на физлиц, поэтому ссылаться на санкции против Путина тут в суде не так и просто, т.к. собственно эти лица к нему отношения не имеют и обратное надо доказывать
Тобі хто сказав, що «експроприація» рус звр — це сигнал для продажу бондів???
«Там в 99% сделок в договорах „обратный выкуп“» — «бреше, як медом маже»
І перлина: «У Euroclear есть шансы и проиграть в суде инвесторам из России.» — повний «пісєц», у вас урусов забули запитати! — Всі ці питання давно вже вирішенні, і не на вашу руськаміровську користь: і юридичну базу під конфіскацію знайшли (з прецедентами з минулих років), і політична воля є (політики ЄС, розуміючи, що ці кошти будуть не зайві, особливо, якшо трамп виграє, — приїхали в штати і на зустрічах, в першу чергу, з конгресменами-республіканцями виставили майже ультиматум — «якщо зістрибнете з помічі Україні - не чекайте на нашу поміч в майбутніх конфліктах, наприклад, навколо Тайваня»).
Я одне не розумію — чому такі як ти — пропаганд…ни руськаміровські - під час війни мають можливість вкидувати наративи краснопьорих чекістів?!
майже всі заморожені гроші - це частина так званого фонду «блАгАсАстАйАнійА» рашки. рашка — неприватна особа. історія має величезну купу прикладів конфіскації активів інших держав (іран, лівія, пакистан, венесуела…)
Я думаю, что будет совсем другое. Будут переговоры, какая часть из разблокируемых ЗВР РФ пойдет на восстановление Украины, но для этого потребуется не просто прекращение огня, а полноценное дипломатическое урегулирование. И мне кажется, что это уже будет делать не Зеленский.
краще хай дають зброю і боєприпаси українській армії, бо макулатурою війну не перемагають.
а НАЙКРАЩЕ було би, якби ЄС почав звільняти «ісконнА єврАпєйскій кєнігзберг»!!!