За даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), доходи росії від експорту нафти в грудні впали до шестимісячного мінімуму, а падіння цін не змогло компенсувати збільшення поставок нафти за кордон. Про це повідомляє Bloomberg.
Доходи росії від експорту нафти впали до піврічного мінімуму
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
У щомісячному звіті IEA зазначається, що три найбільші світові виробники заробили $14,4 млрд від продажу нафти і нафтопродуктів за кордон у грудні, що майже на 9% менше, ніж попереднього місяця.
«Знижки на російську нафту збільшилися, а ціни на нафту знизилися», — йдеться у повідомленні.
Внаслідок цього доходи впали, навіть попри те, що рф збільшила експорт нафти за кордон до 7,8 млн барелів на день, що є найвищим показником із березня.
Читайте: G7 узгодила стелі цін на нафтопродукти з РФ на рівні $100 та $45
Видання нагадує, що, намагаючись зменшити потік нафтодоларів до російської казни, які рф використовує для фінансування війни в Україні, не порушуючи при цьому поточні поставки нафти на світовий ринок, західні країни та їхні союзники запровадили санкції проти Кремля. Зокрема, G7 встановила обмеження на продаж російської нафти на рівні $60 за барель.
Коментарі - 1
Кстати, увлекательно полистать эти самые данные.
Январь, 2024 (https://www.iea.org/reports/oil-market-report-january-2024):
Russian oil exports rose by 500 kb/d to a nine-month high of 7.8 mb/d in December. Crude shipments were up by 240 kb/d m-o-m to 5 mb/d while product flows rose by 260 kb/d. At the same time, estimated export revenues slumped to a six-month low of $14.4 billion, as Russian oil price discounts increased and benchmark oil prices declined.
Январь, 2023 (https://www.iea.org/reports/oil-market-report-january-2023):
Russian oil exports fell by 200 kb/d m-o-m in December to 7.8 mb/d, as crude shipments to the EU declined after the EU crude embargo and G7 price cap came into effect. Russian diesel exports surged to a multi-year high of 1.2 mb/d, of which 720 kb/d was destined for the EU. Record discounts for Russian benchmark Urals grade saw Russian revenues slip by $3 bn m-o-m to $12.6 bn.
Т.е. в декабре 2023 РФ продала столько же нефти, сколько и в декабре 2022. Только на 14% дороже. Видно, как хорошо работает ценовой потолок.
P.S. Если открыть отчет за январь 2022 (https://www.iea.org/reports/oil-market-report-january-2022), то окажется, что отдельного абзаца о России там не было вообще :-D