За результатами оцінки стійкості банків, три можуть повністю втратити капітал протягом трьох років. Про це пише Нацбанк у своєму звіті про фінансову стабільність за грудень.
Три банки мають проблеми з капіталом, один з них державний — НБУ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
До 5 банків виставили підвищені вимоги
Регулятор оцінив стійкість 20 найбільших банків, які разом мають понад 90% чистих активів сектора в Україні. Нацбанк виставив підвищені вимоги щодо капіталізації 5 банкам й 2 банки їх уже виконали.
«Решті трьом банкам потрібно буде сформувати плани докапіталізації, з якими вони працюватимуть протягом наступних років», — заявила перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова під час презентації звіту.
Назви цих фінустанов Рожкова не зазначила, але повний звіт із тестування має бути опублікований НБУ у першому кварталі 2024 року. Водночас директор департаменту фінансової стабільності Нацбанку Первін Дадашова визнала, що у цій трійці є державний банк.
Рожкова також повідомила, що наступне стрес-тестування банківської системи намічено на 2025 рік.
Також зазначається, що в поточному році оцінку стійкості проводили тільки за базовим макроекономічним, але консервативним сценарієм: передбачалася реалізація кредитного ризику і зниження процентної маржі.
Як проводять тестування
Регулятор почав проводити тестування банків з 2018 року, під час такої перевірки чиновники намагаються з'ясувати стійкість підопічних до фінансово-економічної кризи. У сценарій перевірки закладаються різноманітні критичні сценарії (щоразу затверджуються нові критерії), і перевіряється чи витримає банк випробування таким потрясінням.
Якщо інспектори НБУ роблять висновок, що запасу міцності в банку може не вистачити для стійкості під час кризи, він вимагає від акціонерів збільшити капітал структури — вкласти в нього більше власних коштів. Але якщо власники відмовляються це зробити з будь-якої причини (не хочуть чи не можуть через фінансову неспроможність), то Нацбанк може позбавити банк ліцензії.
За даними «Мінфіну», рейтинг стійкості серед українських банків за результатами 3 кварталу 2023 року очолює Укрсибббанк, на другому й третьому місцях — Креді Агріколь та Райффайзен Банк.
Коментарі - 37
Такі ніби святі і правильні, а за фейковою вивіскою ой які скелети в шафі.
З рештою зі скрипом, але якось можна взаємодіяти.
мити крипту
отож, нікому не подобається сумнівний бізнес
Райф небезпечный потому что у тебя патриотизм головного мозга, а так райф вообще проблем не слышал)
Его вроде как штрафовали на 135 млн грн в этом или прошлом году.
И что потом клиентам с ней делать, если банк посыпется, лояльно ждать выплат?
Глупость какая то.
По устойчивости, в цветах госбанков нет, дожили 😂
…
Якщо інспектори НБУ роблять висновок, що запасу міцності в банку може не вистачити для стійкості під час кризи, він вимагає від акціонерів збільшити капітал структури
…
За даними «Мінфіну», рейтинг стійкості серед українських банків за результатами 3 кварталу 2023 року очолює
дядьку, от в чому проблема сісти і просто прочитати?
ми всі помиляємося, але далеко не всі мають сміливість визнати це
2. Это не рейтинг НБУ, о чем «минфин» написал в заголовке и пустая банка тут же это подтвердила, а манипулятивный рейтинг «минфина». Манипуляции с вводом колонок лояльность вкладчиков и мнение экспертов.
3. Открываем по указанной ссылке полный рейтинг и смотрим только рейтинг устойчивости от НБУ. Приват перемещается на 8 место, а Сенс на 10 — это что касается госбанков.
И последнее, недобанк «необанк моно» вместе с тигипкой вылетает далеко из десятки, а «минфин» теряет бабло.
Все просто, и можете ошибку не признавать, мне по большому счету, наплевать.
В заголовку і в тексті йдеться лише про рейтинг НБУ.
Що там десь за якимось посиланням відкривається — немає відношення до цієї новини.
не оприлюднив назви цих банків…
А от зраду розганяють знатно…
Тут давно таке
Какой смысл писать отфонарщину о возможной полной потере капитала, если госбанк в любой момент могут накачать нарисованными ОВГЗ.
Как вариант, в очередной раз посеять недоверие к банковской системе страны, ведь без указания конкретных банков и при таком нагнетании страхов народ будет снимать вклады во всех без разбора банках, не взирая на 100% гарантию вкладов во время действия военного положения.
Сайт Сенс-банку здох, Sense SuperApp не працює.
https://0x0.st/HgUd.png