Онлайн кредитування вже давно не дивина. Більшість кредитних установ (банки та МФО) надають можливість оформити заявку на отримання позики у себе на сайті — зручно, швидко та безпечно. Питання — кому віддати свою перевагу? Адже ринок рясніє пропозиціями у сфері онлайн кредитування — від мікрокредитів МФО до покупки товару на виплат через інтернет-магазин. У даному матеріалі намагатимемося розібратися з перевагами та недоліками різних форматів онлайн-кредитування.
Які онлайн-кредити пропонує український ринок
Які види онлайн кредитування є?
Головною перевагою онлайн-кредиту є його зручність. Це можливість оформити позику дистанційно, без необхідності витрачати час на оббивку порогів до затвердження угоди з боку кредитора.
Піонерами цієї послуги стали мікрофінансові організації (МФО). Сьогодні, крім МФО, онлайн-кредити надають банки та кредитні спільноти. У результаті варіанти ми такі:
- мікрокредит (від МФО на картку банку);
- розстрочка (через інтернет-магазин);
- гроші готівкою (банки та ломбарди);
- іпотека (банки) *.
Більше інформації на тему можна знайти на https://finx.com.ua/blog/kak-vzyat-kredit-onlayn, де детально описані всі формати онлайн-кредитування та процедура оформлення мікрокредиту.
Мікрокредит
Ця послуга, як і раніше, символізує нішу. Мікрозайм — це нецільовий кредит сумою від 1 тис. до 30−50 тис. грн., який можна погодити та оформити онлайн із підсумковим зарахуванням грошей на картку банку.
Головною перевагою мікрокредиту є його доступність. Вимоги МФО до позичальника дуже лаконічні:
- українське громадянство;
- повноліття (від 18 років);
- готовність надати персональні дані (паспорт, ІПН, реквізити картки банку);
- наявність банківської картки.
Переваги мікрокредиту:
- зручне онлайн оформлення;
- безпека (отримання грошей в офісі кредитора);
- можливість отримати гроші у борг протягом кількох годин;
- нецільовий формат позики (гроші можна витрачати на будь-що, не звітуючи про цілі кредиту).
Для отримання мікрокредиту достатньо мати на руках паспорт + ІПН, а також банківську картку. Жодних довідок про доходи, договорів поруки і тим більше заставних зобов'язань.
Подання заявки відбувається на сайті МФО у режимі онлайн. За допомогою калькулятора вибираємо суму та термін погашення. Далі слід заповнити реєстраційну анкету, після чого зв'яжуться з вами для підтвердження заявки.
Через 5−10 хвилин вам зателефонують повторно, щоб повідомити про остаточну відповідь. Якщо кредит затверджено, оператор запропонує вам під'їхати до найближчого відділення МФО, де після підписання договору позикові кошти будуть зараховані на вказану вами під час реєстрації картку банку.
Розстрочка
Під розстрочкою сьогодні слід розуміти не класичний безвідсотковий кредит, як це колись було. Зазвичай така назва носить споживчу онлайн позику, яку можна оформити під купівлю товару в інтернет-магазині.
Переваги цього рішення:
- можливість отримати гроші в борг на покупку товару в режимі онлайн;
- можливість зробити це швидко та максимально зручно.
- Недоліки у порівнянні з мікрокредитуванням:
- необхідність надання довідки про доходи;
- цільове призначення позички.
Загалом це хороший варіант, якщо вам потрібні гроші саме для придбання обраного в інтернет-магазині товару.
Гроші готівкою
Організаційно цей формат мало чим відрізняється від попередніх. Різниця лише в тому, що позикові кошти ми отримуємо не на картку банку, а готівкою у касі. Так здебільшого працюють банки та ломбарди. Тобто позичальник може так само, як це було описано вище, оформити позику онлайн, після чого прийти в офіс кредитора і отримати свої гроші готівкою.
Іпотека*
Пояснимо, чому стоїть зірочка. Як правило, іпотечні кредити не належать до онлайн-рішень. Це великі цільові позички купівлю житла, які видають банки у межах відповідної програми кредитування. Найчастіше, якщо ви знаходите в пошуковій видачі або бачите в рекламі послугу «іпотека онлайн», мається на увазі можливість розрахувати вартість іпотеки за допомогою онлайн-калькулятора. І тільки. Ніхто вам не затвердить кредит на суму в умовні мільйон гривень у режимі онлайн, це слід розуміти.
Коментарі