Річний обсяг грошових переказів до України від трудових мігрантів з початком повномасштабного вторгнення рф зменшився до $10−12 млрд. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказав член Ради НБУ Василь Фурман, пише «Укрінформ».
11 грудня 2023, 10:00
Перекази від заробітчан за час війни зменшилися на кілька мільярдів доларів
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Перекази трудових мігрантів
«До війни цифри були в межах $12−15 млрд щорічно», — зазначив Фурман.
Після початку повномасштабного вторгнення рф, за його словами, річний обсяг переказів дещо зменшився — до $10−12 млрд.
Читайте: Нацбанк очікує, що в цьому році перекази заробітчан в Україну скоротяться на $800 мільйонів
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що у Національному банку очікують, що обсяги приватних грошових переказів в Україну у 2023 році становитимуть $11,7 млрд — на $0,8 млрд менше, ніж у 2022 році.
За 2021 рік трудові мігранти переказали в Україну рекордні $15 млрд.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 24
Після початку повномасштабного вторгнення рф, за його словами, річний обсяг переказів дещо зменшився — до $10−12 млрд.»
— враховуючи скільки виїхало, це ще норм показник.
После пожелания многих пользователей под, ну очень патриотичными «никами» — …коли ви вже свалите… и … без вас на порядок краще… я думаю …на радість патріотам. свалят еще больше граждан. И хочу заметить, как правило это не те граждане которые получали субсидию и в свободное от пьянки время, собирали бутылки и макулатуру. Так что, уважаемый Александр — …все цікаве, ще попереду !!!
В той час як звичайний переказ дійде без проблем.
Почитал я уже как переказы без проблем идут с ЕС неделю. А зачем тратить нервы на недели когда это делается за 5 мин
ти сам це банку розкажеш коли він тебе спитає чому ти отримуєш великі переводи від якихось лівих тіпочків які банков занесені до реєстру криптотрейдерів за їх регулярні п2п операціі
але може спробувати варіант с холодильником за 20000₴
Почитал я уже как переказы без проблем идут с ЕС неделю
так треба вибирати не повільний та складний SWIFT, а більш сучасні системи чи гейти з локальних як то прийом SEPA-переказів в Моно чи Elixir в Кредо
ті хто під впливом от таких байок яких начитався шукають якісь дивні способи зазвичай потрапляють на великі комісії, цікавість фінмону та в гіршому випадку втрату грошей
И так операций миллионы в день
можна поцікавитись про джерела твоєї статистики?
чи ти сплутав оплати з п2п переказами?
Банки в першу чергу цікавить прозорість операцій. Можна бути кристально чистим торговцем і мати таких самих партнерів і все одно потрапити на фінмон. Можна взагалі не мати справ з криптою, а отримати два перекази від друзів на кілька десіятків тисячи гривень при тому що раніше поповнював на сотні - і потрапити на фінмон. А те про що ти пішеш це окремий випадок який працює далеко не у всіх банках і далеко не завжди.
Це в Європі 10к більш-меньш офіційна планка для фінмона. Не знаю чи вона дійсно десь прописана в документах, але від багатьох людей чув цю суму.
А в Україні її аналогом малоа б бути сума 400 к гривень. Але насправді банки трактують закон інакше і мабуть не через власні недобрі наміри, а через тиск НБУ. І тому задають питання за переказ 20 тисяч гривень що навіть не 1000 доларів.
У НБУ вообще нет власти что либо задавать это не такой большой орган чтобы смог обработать миллионы операций, пиарят так же как и полицию кибер Нбу понизил курс гривны на 12 коп читаю, я думаю они тоже в шоке что им приписывают такие глобальности
Пхах, НБУ не тільки дає банкам вказівки про те як виконувати закон про фінмон в деталях, він ще й штрафує банки на міліони гривень за порушення. Ти взагалі відірваний від реального життя, що звісно не дивно враховуючи що ти ще школяр.
І саме тому що банки отримують штрафи на міліони, десятки міліонів та іноді навіть сотні міліонів гривень дуже смішно читати погрози людей піти з банку при тому що в банку вони тримають хіба що декілька тисяч гривень.
Немає такого ліміту в законі як 400к в місяц. В ЄС теж ліміт не 10 тис в місяц. І у нас, і в ЄС це ліміт для однієї операції. Але це ліміт обов’язкового фінмону, а фінмон який робиться за рішенням банка в законі ніяк не нормований і може бути хоч 5000 гривень.
В кожному банку своя власна система фінмониторингу плюс є система фінмониторинга НБУ в яку потрапляє інформація про операції які зупинили банки чи які вони вважають підозрілими. Те що в якомусь одному банку є негласно встановлений ліміт на обіг грошей за місяць у розмірі 150-400-1000 тисяч не означає що це загальна практика бо в іншому банку сума буде інакша.
Це як раз ти пускаєш пухирі натякаючи що володієш деяким тайним знанням. Ну то раскажи. А якщо розповідати нічого, то й не роби пафосний вигляд знавця.
Ни в РФ ни Украине нет спецов по кибер безопасности, так как страны бывшие СССР давно проиграли холодную войну США и теперь всех доят, нет развития, на 30+ лет независимости, 90% заводы разруха, кое-как держат только столицы для пиара Киев< Москва Питер всё остальное живёт как дно)и падает в яму
Дитинка, пропроси тата хай тобі нагуглить що таке PR.
V miscevij sekti ajtihejteriv popovnennja :D
Ничего критичного нет в этом: многие, кто больше 3к евро зарабатывают- очень быстро вспоминают что украинцы, как по-белому начинают платить и детей в садики сдают.