У пункті пропуску «Шегині» ускладнено рух вантажного транспорту через блокування руху на території Польщі. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передає УП.
Польські перевізники заблокували ще один пункт пропуску на кордоні з Україною
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Блокування кордону
«За наявною інформацією, яку надавали польські прикордонники, сьогодні близько 10:30 на території Польщі на дорозі перед пунктом пропуску „Медика“ (Республіка Польща), суміжному з українським пунктом пропуску „Шегині“, розпочалось блокування руху вантажних транспортних засобів», — зазначив він у коментарі виданню.
У зв’язку з цим, за його словами, ускладнення руху можливе як на виїзд з Польщі, так і на в'їзд.
Як пояснив Демченко, таким чином наразі заблокованими для проїзду вантажівок є всі 4 пункти пропуску на кордоні з Польщею, через які здійснюється пропуск вантажівок вагою понад 7,5 тонн.
На цьому напрямку зараз на в'їзд до України на території Польщі очікують близько 1400 вантажівок.
Водночас організатори таких дій на території Польщі не планують перешкоджати руху автобусам та легкового транспорту.
Читайте: Поляки планують блокувати найбільший пропускний пункт на кордоні до лютого
Чому поляки й словаки блокують рух через кордон
Поляки й словаки незадоволені тим, що українським перевізникам скасували дозволи для перетину кордону. Також вони висувають й низку інших вимог:
- посилення транспортних правил у межах організації «Європейська конференція міністрів транспорту»;
- заборони на реєстрацію компаній у Польщі, якщо їхні фінанси і бухгалтерія перебувають за межами Євросоюзу;
- доступ до української системи «Шлях»;
- виділення смуги для порожніх автомобілів;
- ідентифікація автомобілів Євросоюзу в українській системі «єЧерга».
Читайте: Українсько-словацький кордон розблокований — митники
Позиція України
Заступник міністра економіки Тарас Качка заявив, що відбирати ліцензії в українських перевізників не можна, але підкреслив, що Київ готовий обговорювати додаткові правила для покращення роботи як українських, так і польських далекобійників, про це пише Reuters.
Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм наголосив, що Україна «не має наміру навіть обговорювати» з Польщею повернення до дозвільної системи. Він нагадав, що Угоду про лібералізацію вантажних перевезень («транспортний безвіз») ратифікували й погодили всі члени ЄС, її підписали між Україною і Європейським союзом, а не якоюсь окремою країною.
Україна планує провести перемовини з Польщею та Європейською комісією цього тижня щодо розв'язання цієї проблеми, а в ЄС заявили, що можуть покарати Польщу за блокування кордону, повідомляє RMF FM.
Коментарі - 6
Так и основное количество товаров , которые нужны Украине то же , в основном, автотранспортом через польскую границу шло
https://minfin.com.ua/blogs/3litry/231227/