Наступне підвищення тарифів на електроенергію для населення можливе не раніше закінчення опалювального сезону. Тариф може зрости на 15% до 3 грн за кіловат-годину. Про це заявив голова Національної комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський в інтерв'ю Економічній правді.
Голова НКРЕКП розповів, яким буде тариф на електроенергію у разі наступного підвищення
► Читайтесторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За його словами, регулятор наступного року запропонує підвищити тариф.
«Якщо робити наступний крок, то він повинен бути виваженим, максимум 15%. Це ми виходимо десь до 3 гривень за кіловат-годину», — сказав він.
Ущаповський зазначив, що підвищення вартості електроенергії для населення може статися не раніше весни.
«Моя особиста думка, що до успішного завершення осінньо-зимового сезону не може бути й мови про підвищення тарифів», — зазначив голова НКРЕКП.
Зараз тариф на електроенергію для населення становить 2,64 грн за кВт-год, а ринковий тариф, за словами Ущаповського, — це 5,5−5,8 грн. Через таку різницю річна сума недонадходжень на ринку становить 125 млрд грн.
Мораторій на комуналку
Нагадаємо, в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення, але він не стосується електроенергії та холодної води.
Кабінет міністрів підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня 2023 року на 70% з 1,68 грн/кВт-год до 2,64 грн/кВт-год.
Запрошуємо на найбільшу конференцію щодо інвестицій від Мінфіну — Жити на відсотки.
Це унікальний шанс дізнатися про таємниці інвестицій від експертів: найактуальніші стратегії, практичні поради та можливість поповнити свій інвестиційний арсенал. Простими словами про важливе!
Приєднуйся до нас за цим посиланням !
Коментарі - 8
Стаття 106. Президент України:
19) вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни та у разі збройної агресії проти України приймає рішення про використання Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
20) приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України;
Різницю між 19-м і 20-м пунктами бачите?
(Тільки не статті 19 та 20, а пункти 19 та 20 статі 106).
Хоча 24 лютого Зеленський подав до парламенту і законопроєкт № 7114 «Про оголошення стану війни». Щоправда, документ так і не розглядали, а згодом його картка взагалі зникла з сайту Верховної Ради, хоча її копія збереглася у веб-архіві.
Але був від цього і великий плюс — люди переставали дивитися телевізор за відсутності електроенергії і навіть в декого починався вмикатися мозок.