Національний банк з метою оптимізації процесів організаційного забезпечення діяльності правління та Ради НБУ вніс зміни до власної організаційної структури.
Нацбанк змінив власну організаційну структуру
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що змінилося
У вертикалі підпорядкування «Загальний блок», керівництво якою здійснює голова НБУ Андрій Пишний, два структурні підрозділи, між якими були розподілені окремі функції щодо забезпечення організації діяльності Ради та супроводження взаємодії з Радою, будуть трансформовані в один підрозділ.
З організаційної структури Національного банку виключається Секретаріат Ради НБУ, а функції цього підрозділу передаються до Офісу правління НБУ та інституційних відносин, який і раніше, зокрема відповідав за організацію та супроводження взаємодії з Радою НБУ.
Тобто тепер усі процеси, які, зокрема, пов’язані з забезпеченням організації діяльності Ради та супроводженням взаємодії правління та Ради, будуть зосереджені в одному підрозділі.
Таке рішення ухвалено регулятором з метою оптимізації виконання власних функцій з урахуванням практики центральних банків, що входять до Європейської системи центральних банків, де впроваджена централізована структура підтримки та організаційного забезпечення для керівних органів, а також зважаючи на необхідність забезпечення виконання рекомендацій, наданих за результатами аудиту.
Імплементація цього міжнародного досвіду в НБУ сприятиме підвищенню ефективності та злагодженості організаційного забезпечення діяльності правління та Ради, поліпшенню взаємодії між Правлінням та Радою, а також оптимізації внутрішніх процесів та ресурсів регулятора.
Оновлені функції
До оновлених функцій Офісу Правління НБУ та інституційних відносин належатиме, зокрема:
- розвиток інституційних відносин Національного банку України зі стейкхолдерами;
- розвиток взаємодії Національного банку України з Офісом Президента, Верховною Радою, Кабінетом Міністрів, іншими органами державної влади;
- організація та супроводження діяльності правління НБУ;
- організація та супроводження діяльності Ради НБУ.
Коментарі