Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону щодо особливостей оподаткування банків". Про це написав в телеграм-каналі перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Рада підтримала підвищення податку на прибуток для банків до 36%
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«За» законопроєкт № 9656д у першому читанні проголосувало 247 народних депутатів.
Документ передбачає підвищення ставки податку на прибуток для банків з 18% до 36% протягом 2024−2025 років, без права зарахування збитків минулих періодів.
У проєкті держбюджету на 2024 рік враховано додаткові надходження від прийняття цього закону у сумі 9,9 млрд грн.
Читайте: 38% податок для банків не вплине на дохідність депозитів: що говорить НБУ
Що кажуть в НБУ
На думку Національного банку, базою для нарахування додаткового податку має бути прибуток банку, і цей податок має бути тимчасовим — терміном на два роки. Ця пропозиція була обговорена з представниками профільного комітету парламенту та банківською спільнотою, і, загалом, отримала підтримку, оскільки є легшою для реалізації в стислий термін, і дозволяє уникнути необхідності визначення та моніторингу нової бази оподаткування.
Після заяви НБУ про 38% банківського податку майже відразу виникла версія про те, що за підсумками 2023 року деякі фінустанови можуть зменшити показники за прибутковістю — за рахунок переоцінки якості кредитних портфелів та доформування резервів.
Коментарі - 9
Перемога понад усе.
Очень интересная теория . А с кого , по вашему , банки будут возмещать свои потери.
Вы когда в магазин продуктов идете , а владельцу магазина налоги увеличили, цену на топливо, а соответственно подорожала доставка товара , увеличили цену на электричество , воду и т. д.
Как вы думаете — на кого все эти расходы в конце концов лягут? Не на обычных людей ?
До речі прибуток активних українських банків у січні-серпні 2023 року становив 95,1 млрд грн, що в 11,3 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Якщо після підвищення оподаткування, на 2024-2025 роки, чистий прибуток банків знизиться «в 4 рази більше» ніж за 2022, то не обідніють. Так? Чи банки мають багатіти, а люди бідніти?
А по вашей логике банки создаются для того, что бы беднеть? Странно как-то. А мне казалось, что банк изначально создается с целью «богатеть» .
А по другому — так это не банк уже. Это вы с каким то благотворительным фондом спутали