Головне на ринку криптовалют.
Біткоїн знову піднявся на якийсь час до $28 000, шахраї відмили $7 млрд через операції з криптою: що нового на ринку
Зловмисники відмили через кроссчейн-операції з криптовалютою $7 мільярдів
Обсяг незаконних криптоактивів, відмитих з використанням кроссчейн-операцій, досягнув рекордних $7 млрд за рік. Про це йдеться у звіті компанії Elliptic.
Аналітики включили до цієї кримінальної активності три категорії:
- децентралізовані біржі, які дають можливість обмінювати криптовалюти у тому числі в межах одного блокчейну;
- кроссчейн-мости, якими монети переміщуються між мережами;
- криптообмінні сервіси, що не дотримуються правил KYC (знай свого клієнта).
В опублікованому в жовтні 2022 року першому звіті «Стан міжмережевої злочинності» фахівці Elliptic нарахували $4,1 млрд активів, що відмити цими шляхами. За їхньою оцінкою, до кінця 2023 року показник мав скласти $6,5 млрд.
«Однак наші останні розрахунки в $7 млрд демонструють, що міжмережева злочинність зростає швидшими темпами, ніж прогнозувалося», — зазначили аналітики.
На їхню думку, популярність відмивання коштів подібним методом пов'язана з:
- переходом кримінальної активності з біткоїну на інші монети з привабливими якостями на кшталт конфіденційності (Monero тощо) або стабільною ціною (стейблкоїни USDT, DAI тощо);
- генеруванням злочинних доходів у відмінних від цифрового золота токенах, наприклад, в результаті зламів DeFi-протоколів;
- відсутністю у кроссчейн-сервісів верифікації, на відміну централізованих платформ;
- недоліком аналітичних інструментів, що дозволяють надійно відстежувати операції між блокчейнами;
- правозастосовними заходами проти міксерів і бірж, що не дотримуються правил KYC, що призвело до пошуку альтернатив.
Лише через децентралізовані біржі зловмисники відмили за 12 місяців станом на липень 2023 року $3,9 млрд. Порівняно з попереднім періодом показник зріс на 82%.
Ціна біткоїна знову протестувала рівень $28 000
Перша криптовалюта вдруге протестувала за тиждень $28 000. Про це свідчать дані Coin Market Cap.
На графіку за 7 днів видно зростання ринкової вартості до $28 005 на тлі сплеску обсягів торгів, а потім відкат до $27 497.
Нагадаємо, 2 жовтня біткоїн ненадовго закріпився на рівні $28 000.
Влада США звинуватила китайські компанії у продажу наркотиків за криптовалюту
Міністерство юстиції США порушило кримінальні справи проти восьми компаній з КНР та їх 14 співробітників за фактом поширення наркотиків з використанням цифрових активів.
«Ми знаємо, що глобальні поставки фентанілу, які закінчуються смертю американців, починаються з хімічних компаній у Китаї», — заявив генеральний прокурор Меррік Гарланд.
Згідно з заявою влади, фірми підозрюють у виробництві фентанілу та метамфетаміну, поширенні синтетичних опіоїдів та продажу хімічних прекурсорів.
Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів уже включило до списків санкцій 28 фізичних та юридичних осіб, причетних до цих злочинів.
Правоохоронці виявили, що ланцюжок постачання китайських наркотиків закінчується в Середньому та Південному округах штату Флорида. Частину заборонених речовин пересилали безпосередньо поштою з використанням посередників, підроблених марок та сфабрикованих декларацій.
«Ці компанії зазвичай використовують криптовалютні транзакції, щоб приховати свою особистість, а також місцеперебування та переміщення коштів», — підкреслили в Мін'юсті.
Влада США конфіскує літаки Сема Бенкмана-Фріда
Два розкішні літаки, придбані Семом Бенкманом-Фрідом (SBF) через збанкрутілу компанію FTX, підлягають конфіскації. Про це йдеться в опублікованому Міністерством юстиції США документі.
На переконання юристів, Bombardier Global 5000 BD-700−1A11 та Embraer Legacy EMB-135BJ куплені за кошти, отримані шахрайським шляхом. Своєю чергою, у FTX стверджували, що використані для покупки літаків кредити документально підтвердили.
Право власності, однак, заперечується багамським оператором Island Air Capital (IAC). Останній стверджує, що купив обидва літальні апарати за $15,9 млн і $12,5 млн, використовуючи надані біржею кошти.
Згідно з судовими документами, літаки придбано у березні та серпні 2022 року.
Представники IAC заявили, що «не знали і не мали підстав підозрювати шахрайство з боку FTX», так само як і ставити під сумнів джерело коштів.
Коментарі - 12
Любая валюта это рабство, но по другому ни как, ведь за фантики ничего не купишь)
Покажи мне хоть один банк кто не приколебается к твоему счёту если на нём будет висеть 50-100к баксов) без каких либо доков на доход)
И куда потом тот налик сунуть?
Поиск приключений на пятую точку продолжается…
Начнём с того, что у вас нет «пары лямов гривен»
и формально выводить нечего, кроме потока сознания…
Кстати, не забываем о соглашении об автоматическом обмене информацией между налоговыми органами стран Евросоюза и Украины, ведь при использовании крипты возможен реальный влёт на дополнительное налогообложение и конечно же такие операции подпадают под более жёсткий финмониторинг…
Не смеши какой обмен информацией В Украине в своей стране банки не могут обмениваться инфой нормально Так же как и менты не могут делать запросы в банк, а если и сделают банк откажет им так как есть банк тайна) Это прям за тобой должна быть слежка и кто-то должен быть заинтересован в тебе чтобы следить за тобой что куда и откуда, в Киеве есть куча криптообменников где ты дашь налик, а тебе закинут на любую биржу криптой любую сумму) и тоже самое ты сможешь проделать в любой стране и получить налик обменяв на крипту) какая налоговая алё?) Биржи не подконтрольны налоговым.
Ты точно знаешь о чём пишешь или просто по клавишам розовый мир озвучиваешь? Чтобы за тобой следил кто то, ты должен как минимум кому то нагадить, просто так оно никому не надо, так же как и ментам разбираться в деле по крипте, они сразу закрывают дела, я пишу как человек который с этим сталкивался:)
Валерка Котовский
Неужели кроме себя любимого,
на Минфине больше ничего не читаешь…
https://minfin.com.ua/realty/articles/pro-chto-sprosyat-nalogoviki-nashih-bezhencev/
https://minfin.com.ua/2023/06/30/108227898/
Всё что пишут сми, это ложь, да они будут пытаться на камеру чёто там показать, рассказать) но по факту бабки уже украдены, дел нет, да и делать дела некому, потому что специалистов нет)
Тоже самые рога и копыта в так называемой *кибер полиции* спецов там нет, старых сделали кибер :D Как я уже сказал, были дела по кибер преступлениям, и если у тебя нет власти решить его и найти виновника самому, потом принести это на блюде в полицию, то можешь даже не пытаться куда то писать)
Чтобы тебя начали искать ты должен как минимум украсть что-то, у кого-то влиятельного:)
Твоя пурга мне не интересна…