Доходи росії від експорту нафти та нафтопродуктів у липні зросли на 20% в порівнянні з червнем — до $15,3 млрд. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані щомісячного звіту Міжнародного енергетичного агентства.
У липні росія заробила більш ніж $15 мільярдів від експорту нафти — Bloomberg
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Зазначається, що це максимум з початку 2023 року, проте все ще на 20% менше, ніж у липні минулого року.
Обсяг експорту російської нафти у липні залишався стабільним на рівні близько 7,3 млн барелів на добу. Зменшення експорту сирої нафти на 200 тис. барелів на добу росія компенсувала шляхом збільшення потоків нафтопродуктів.
Водночас ціна експортної російської нафти Urals у липні зросла до $64,41 за барель, вперше перевищивши обмеження цін, встановлене країнами G7 та ЄС наприкінці минулого року.
Читайте також: Goldman Sachs спрогнозував рекордний попит на нафту до кінця року
За даними агентства, це зростання цін відображає напруженість із постачанням певних сортів нафти після того, як країни ОПЕК+ вирішили додатково обмежити експорт.
Крім того, на це вплинуло зростання попиту з боку російських нафтопереробних заводів після проведення ремонтних робіт. Також зростанню цін сприяло рішення росії скоротити свій експорт нафти у серпні та у вересні, зазначає МЕА.
За офіційними даними Мінфіну рф, середня ціна на нафту марки Urals у липні зросла до $64,37 за барель в порівнянні з $55,28 у червні, $53,34 у травні та $58,63 у квітні.
Коментарі - 4
Для розуміння раджу подивитись на графік
https://ru.investing.com/currencies/usd-rub
виберіть вверху графіка 1D або 1W для кращого відображення інформації.
Підказка про яку вже десь півроку говорять всі експерти: оплата нафти грошима Китаю чи Індії це не теж саме що оплата нафти іншими покупцями коли вони могли платити доларом який відразу потрапляв в Росію. Наче як і оплачений російський товар, але гроші залишаються в китайських та індійських банках.