Верховна Рада ухвалила в цілому два законопроєкти № 6447 і № 6576, згідно з якими віртуальні активи і цифровий контент належать до об'єктів цивільного права і на них поширюються норми регулювання Цивільного кодексу України. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Україна визнала віртуальні активи та цифровий контент об'єктами цивільного права
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«До ухвалення законодавства системі не було зрозуміло, що таке „віртуальний актив“. Тому ми працювали над тим, щоб зробити „віртуальні речі“ такою ж сутністю, як, наприклад, мобільний телефон. І це вдалося. Тобто зараз у нас прописано, що таке „цифрова річ“ і які ознаки вона має, яке правове регулювання до неї може застосовуватися», — прокоментував ухвалений закон заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Згідно з пояснювальною запискою до першого законопроєкту, запропоновано доповнити ст. ст. 177 і 179−1 Цивільного кодексу України поняттям «цифрові речі». До цифрових речей належать віртуальні активи, цифровий контент, облікові записи в онлайні, гроші та цінні папери, які існують винятково в цифровій формі.
Окрім визначення кола цифрових речей, у законопроєкті визначено основні постулати правового регулювання майнового обігу цифрових речей та закріплення можливості поширення положень щодо речей матеріального світу на цифрові речі.
Своєю чергою, згідно з євроінтеграційним законопроєктом № 6576 визначається сфера цивільних правовідносин, виокремлюються суб'єктивні та об'єктивні критерії відповідності цифрового контенту (послуги) умовам укладеного договору, встановлюються правові наслідки ненадання цифрового контенту (послуги) за договором, а також невідповідності контенту (послуги). Крім того, визначаються підстави та правові наслідки відмови від договору, за яким надається цифровий контент (послуга).
Коментарі - 16
Фінмоніторинг застосовується не тільки до операцій повʼязаних з криптою. І він взагалі то використовується для самих фіатних грошей.
Чуваче, перечитай уважно: крипта не є платіжним засобом. І це дійсно так майже у всьому світі. Лише декілька країн визнали крипту грошима чи квазі-грошима. Але всі інші операції з криптою регулюються вже існуючими законами, наприклад продаж крипти після якого треба сплатити податок на дохід (про що я не втомлююсь вам всім нагадувати).
Ти ж сам волаєш що крипта це конкурент банків то нащо ти сам її намагається запхати до банків?
Купівля та продаж крипти це суто справа криптобірж — і це вже існує
Таке враження що ти взагалі не розумієш початкову ідею появи крипти. Таке враження що крипта для тебе це лише аналог акцій компаній чи державних облігацій.
сейчас крипта — это гибрид высокорискового актива (билетиков МММ) и способа проведения сомнительных операций (наркоту купить , за границу что-то вывести , задекларировать левую крипту чтобы отмыть доходы и т. п.)
Люди отримали доступ до рулетки і відчувають себе крутими брокерами з Уолл-стріт.