У monobank спробували роз'яснити порядок нарахування з приватних інвесторів комісій при купівлі/продажу у його мобільному додатку військових облігацій уряду.
У monobank уточнили, які комісії заплатять власники за військові облігації після скасування воєнного стану
Консультант Ольга заявила «Мінфіну», що під час дії воєнного стану за операціями з цим видом паперів з власника не стягуватиметься жодних комісій. А після закінчення воєнного стану, якщо клієнт забажає продати військову облігацію, то одну комісію доведеться заплатити — 15 грн незалежно від кількості облігацій.
«На цей час ми покращили процес купівлі/продажу так, щоб усі угоди проходили на біржі, а це означає, що тариф може бути лише 15 грн. Якщо клієнт продає одразу пачку (наприклад, 10 або 100 ОВДП), буде комісія лише 15 грн за всю пачку. Якщо клієнт купив облігації у період ВП (воєнного стану), а продав після ВП — буде комісія 15 грн», — відповіла Ольга.
Клієнтська підтримка в monobank здійснюється письмово, тому хід роз'яснення фахівця можна вивчити дослівно.
Ще одна комісія у 600 грн, яка також зазначена у договорі купівлі військових облігацій та не застосовується під час дії воєнного стану, стосується позабіржових операцій, якщо такі будуть потрібні в майбутньому. Поки що такі не пропонуються.
При цьому в mono запевнили, що надають інвесторам можливість достроково продати військові облігації. Хоча такої послуги немає в меню мобільного додатку необанку. Консультант Ольга запевнила, що банк готовий викуповувати папери при подачі клієнтом такої заявки на підтримку.
Коментар Універсал банку
Після виходу новини, в Універсал банку відповіли: «Після закінчення військового стану Національний депозитарій НБУ відновить свої комісії. Комісія діятиме лише для нових операцій купівлі/продажу/переказу облігацій. За раніше проведені операції жодної доплати комісій не буде», — прокоментувала заступник голови банку Юлія Акуленко.
Коментарі - 11
за бесплатно НЕ работают.
Это наверно выгоднее, чем платить 19,5% с дохода (в случае депозита). Или нет?
Это наверно выгоднее, чем платить 19,5% с дохода (в случае депозита). Или нет?»
Нет.
Если например , вы возьмете облигацию за 1000 грн со сроком погащения через месяц, то эта облигация принесет вам через месяц где-то примерно 12 гривен, отнимете 15 гривен комиссии и останется 3 гривны убытка
А если положить эту же тысячу на депозит , например, в Спортбанк, то через месяц получите УЖЕ ПОСЛЕ уплаты налогов около 10 гривен прибыли.
Поэтому лучше вообще не связываться с Моно, а покупать облигации там где нет комиссий .
Все как один уверяли, что у них такой комиссии не будет. Более того, купив облигации у них через «Дию» можно заработать 18%, у Моно эта же облигация принесет только 15%.
Вот и делайте выводы об этом Г… Моно- недобанке
«НИ ОДИН из них не сказал, что будут брать комиссию „задним числом“
после окончания военного положения, как это будет делать Моно недобанк.»
Монобанк этого тоже делать не будет…
Меньше верьте инсинуациям журналистки
с сайта Страна.ЮА, которая пристроилась
писать и на Минфине…
Рекомендую читать не только предположения Елены Лысенко
но и комментарии топ-менеджеров банка, цитирую:
«„Після закінчення військового стану Національний депозитарій НБУ
відновить свої комісії. Комісія діятиме лише для нових операцій
купівлі/продажу/переказу облігацій. За раніше проведені операції
жодної доплати комісій не буде“, — прокоментувала заступник
голови банку Юлія Акуленко.»
P.S. Вам бы тоже не помешало
меньше предполагать
и больше опираться на факты…