Консультанти monobank (працює за ліцензією «Універсалбанк») не можуть пояснити своїм клієнтам умови стягнення комісій при купівлі військових облігацій після завершення в Україні воєнного стану.
У monobank не надали відповіді, щодо завчасної сплати комісій після закінчення воєнного стану для покупців ОВДП
![Консультанти monobank (працює за ліцензією «Універсалбанк») не можуть пояснити своїм клієнтам умови стягнення комісій при купівлі військових облігацій після завершення в Україні військового стану.► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новиниПро це «Мінфін» дізнався з власного досвіду, коли задля експерименту купував через monobank одну військову облігацію серії UA4000226286 терміном звернення до 26 червня 2024 року.](/img/2023/110406480/22251a2234a5172d4599edb90182e7c0.jpeg?1691498743)
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Про це «Мінфін» дізнався з власного досвіду, коли як експеримент купував через monobank одну військову облігацію серії UA4000226286 терміном обігу до 26 червня 2024 року. Прибутковість заявлена на рівні 15% — виплати відсотків 2 рази, щоразу по 70 грн (всього 140 грн).
Під час купівлі облігації monobank радує інвестора інформацією про те, що з покупців військових паперів не стягується комісія за послуги депозитарію.
mono, як і деякі інші фінустанови, не стягує цю комісію за такими облігаціями під час дії воєнний стану, оскільки таку можливість їм надає депозитарій Національного банку.
Читайте: Комісії та заробітки на військових ОВДП: «Мінфін» купив папір у mono та вивчив умови Привату
Депозитарій НБУ не бере комісію з банків/брокерів, а фінансисти не беруть її зі своїх клієнтів.
Зазвичай інвестори позитивно сприймають новину про відсутність комісій, і далі не перевіряють ще раз умови договору. Копатись у цьому документі починають після купівлі облігації — у цей момент monobank надсилає їм договір про купівлю паперу.
Тоді людина з'ясовує, що у договорі чітко виписано, що депозитна комісія скасовується тимчасово — на час воєнного стану. А ось зрозумілу консультацію про майбутнє її застосування отримати не вдається. Так сталося з консультантом monobank Анастасією.
Консультант не змогла чітко прояснити ключовий момент: після закінчення воєнного стану комісія стягуватиметься лише з новопридбаних облігацій або з тих, які були придбані раніше.
«На жаль, немає інформації докладніше, можливо таке, що тарифи діятимуть на вже придбані або тільки нові облігації (придбані вже після закінчення воєнного стану), на цей час немає інформації заздалегідь», — сказала Анастасія з monobank.
З договору з monobank видно розміри комісій, за якими зараз працює пільговий період — це 600 грн і 15 грн. При купівлі однієї військової облігації вартістю 1 тис. грн стягнення таких комісій не лише з'їдає весь прибуток від інвестиції, а й позбавляє людину значної частини заощаджень. Тому дуже важливо мати повну прозорість у питанні комісій.
У monobank кажуть, що попередять людей про введення відтермінованних комісій.
Коментарі - 36
Клієнт або мусить щомісяця платити, або продать облігації собі в збиток, банки це розуміють, тому так і роблять, в країні де ніхто ні за що не відповідає, це нормальна практика.
Чрез месяц посмотрим друг ОВГЗ будет забирать банк предупредил что необходимы справки по деньгам их происхождения, или заморозка счетов до прояснения)
Зараз багато хто купує ОВДП, а заробляють не усі по білому …
Ну як людина в 30 років не заробила офіційно 400к? Ну навіть не знаю, як на мене це занадто зухвало з її сторони.
Не будет же бухгалтер или ит-шник походу открывать ежеквартально новую раскладку трусов на рынке.
отменил комиссии на военные ОВГЗ и когда они будут введены — банкам
однозначно неизвестно.
Но ведь наши журналисты любят нести пургу и перекручивать информацию до такой степени, что по их мнению только Монобанк обязательно должен ввести
какую-нибудь комиссию да ещё
и задним числом, а все остальные банки ничего вводить не будут…
Справедливости ради стоит указать, что плата небольшая, но суть не в сумме, а в прецеденте, вчера её не было, сегодня-небольшая, завтра ничего им не мешает сделать её равной доходу.
Бардак вобщем.
«Не читал — но осуждаю!»
Вышеупомянутые военные облигации со сроком погашения 26,06,2024 Монобанк предлагает с доходностью в 15% , в то время , что даже в «Дие» ЭТИ ЖЕ облигации у различных продавцов можно купить с доходностью 18−18,5% для покупателя .
И это я еще не говорю, что купив у Моно облигации вы будете вынуждены держать их до срока погашения, в то время как купив их же через «Дию» у других продавцов, вы можете продать их и не дожидаясь срока погашения .
Вывод — Моно, это гниленький банк , пытающийся объегорить клиента на чем угодно
Сходите в Ощад, там только опросник на 7 листах, меня хватило только на полтора, причем чем дальше, тем вопросы были глупее, такое ощущение что его автору была поставлена задача-отшивать клиентов.
а журналисты Минфина уверены,
что их уж точно нагреют…
В комментариях я обсуждаю высосанные из пальца предположения
автора публикации о том, что Монобанк обязательно введёт какую-нибудь
комиссию. Вы же зачем-то вспомнили об Альфа (Сенс-банке), хотя я его
ни словом не упомянул в данном обсуждении.
С этим Альфа (Сенс-банком) у вас реально крыша едет.
«Монобанк — это вообще не банк, а пустышка.»
Тем более, я не понимаю, чего вы так нервничаете,
когда я пишу что-то хорошее о Монобанке…
Закройте свои карты и счета в этой «пустышке»
и пользуйтесь своим любимым Сенс-банком.