У першому півріччі 2023 року експорт IT-послуг з України зменшився на 9,3% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і становив $3,38 млрд. Водночас показник червня цього року становить $573 млн. Про це повідомляє Асоціація IT Ukraine.
Експорт IT-послуг з України зменшився на 9,3% — Асоціація
►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Експорт IT-послуг
За словами виконавчого директора Асоціації Костянтина Васюка, у поточній ситуації зростання ІТ-індустрії за результатами пів року «було б дивом».
«Водночас, позитивний сценарій — збереження обсягів експорту та припинення падіння експортних показників ІТ-послуг, на жаль, теж не відбувся. Отже, за результатами пів року, ми фіксуємо тренд на зниження обсягів експорту українського ІТ», — зазначив він.
Васюк додав, що вітчизняна ІТ індустрія зберегла експертизу та кадри в Україні, але щоб зберегти конкурентні переваги на глобальному ринку, цього недостатньо. Тому компанії вимушені розвивати закордонні офіси, щоб зберегти існуючих, та залучати нових клієнтів, пояснює він.
Читайте: Експорт IT-послуг з України впав на 16% — до $1,68 мільярда
«Але, при цьому, в Україні ІТ-компанії активно інвестують в нові розробки в сфері defence-tech та кібербезпеки. Хоча такі проєкти і не дають приросту експортних показників бюджету, але роблять значно більше — створюють нові унікальні продукти на майбутнє і допомагають боронити нашу країну сьогодні», — наголосив Васюк.
Нагадаємо
У першому кварталі цього року експорт IT-послуг з України знизився на 16% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року, і склав $1,68 млрд.
Коментарі - 42
перекладайте з айтішного на українську — не всі розуміють про яку експертизу мова
кто-то нашел лазейки и выехал . Но в целом я думаю IT доживает в Украине . Причина — вокруг везде создаются условия и начинается конкуренция за кадры . А у Украины из преимуществ — низкие налоги взамен низкой инфраструктуры и низкого уровня развития . И риски повторных войн .
Все квалифицированные кадры (и IT и доктора , и инженеры) — они из вершины пирамиды маслоу , и чисто пожрать им мало . За еду есть другие люди .
Это проще чем тебе кажется . Главное английский . Собеседование будет на нем скорее всего . У меня сын работает в очень известном бренде в ЕС, сразу после института .
так что все норм .
да , еженедельно НБУ вливает по 500 лямов на межбанк , так что курс может быть и 36,6 и 50 , и 100 и 200 , в зависимости сколько он сможет вливать вместо денег бизнеса .
На рахунок перспектив, то якщо війна в Україні продовжуватиметься IT має всі шанси двинути коні. Джуни будуть сидіти без роботи та конкурувати за закази на upwork. Якщо війна завершиться, то IT відновить зростання, але короткостроково якість експертизи сильно впаде через від'їзд ключових людей. Всі ж айтішники не поїдуть, максимум виїде третина.
Когда закончится — выедут многие, какая там треть. Что тут делать?
У айті проблеми не через відсутність бронювання, а через відмову замовників від співпраці з компаніями з України. І тут влада може зробити лише одне: забезпечити ЗСУ зброєю щоб ЗСУ забезпечила перемогу після якої страхи замовників підуть в минуле.
Страх цей зʼявився ще восени 2021 коли ні про яку мобілізацію мови не було і навпаки всі (всі на умовному Заході) вважали що Україна буде швидко захоплена Росією, тобто якби їх очікування справдились то зараз вже ніяких бойових дій не відбувалось би.
Тода восени я вважав їх безпочвеними.
Після 24 вже не вважаю і визнаю що помилявся у оцінці як дебілізму Путіна так і тотальній тупорилості росіян. Однак я прямо зараз бачу як мої колеги по компанії працюють на замовників і далі. І я працюю хоч і мав велику перерву у роботі. До слова весь лютий та березень 2022 я працював з міста яке обстрілювали російськи нацисти, а потім з більш безпечного.
Але мої проблеми жодним чином не перетинаються з мобілізацією, це доволі другорядна проблема. Зимові виключення світла створили набагато більше перешкод для роботи, як приклад.
Звісно замовники мають повне право перестраховуватись і готуватись до гіршого.
Але вже пройшов час і зрозуміло що українське айті може працювати навіть в умовах війни. А шанси що завтра всю компанію відвезуть у воєнкомат — доволі мізерні.
это как раз меньшая проблема . у меня есть и старлинк и генератор и батареи . думаю таким гигантам мысли как ты это не сложно было донести ?
А ти памʼятаєш яка черга була на еколінки в листопаді? А я памʼятаю бо збирався замовити — десь через півтора місяця можна було отримати.
А ти памʼятаєш як легко було купити старлінк у тому ж листопаді? А я памʼятаю що майже неможливо, та й ще такі ж як ти безмозглі патріоти кричали що люди у яких є старлінки вкрали їх у армії.
И эта зима может тоже быть не очень …
а если есть бабло , а у IT компаний оно есть , то проблема решалась и в ноябре по щелчку пальцев …
а есть нытики типа тебя …
Бо навіть в офісі моєї компанії старлінк зʼявився завдяки тому що наші закордонні філіали могли придбати його тоді коли в Україні старлінк ще не продавався і треба було купляти його в европейською країні з пересиланням в Україну новою поштою, потім подавати заявку на зміну локації що загалом займало до двох місяців.
Через польшу шло 2 недели. Это без переплат. Самостоятельно.
вот то что сделала ваша компания — это за 2 недели делалось без проблем. И это не связано с продажами в Украине. Это польские, французкие, испанские, немецкие старлинки. А я взял украинский.
Вы просто ленивы и нытик …
Ти просто намагається мірятись *** розповідаючи нам як ти передбачливо купив старлінк в українському офісі у червні 2022 року і чекав потім чотири місяці його доставки.
В той час як купити старлінк з замовленням на країну ЄС це два місяці.
Геніальний план!
Геніальней було лише купити старлінк «на ринку» за ціну х2.
просто с рынка купить — сегодня на сегодня. только денег больше.
а гениальность плана заключалось в том что он на украинских документах, а ваш, пересмотрев условия могут отключить. Потому что схема там серая.
я еще раз говорю — нытик.
PS. ну и генеальнее было бы чтоб твоя компания просрала заказы съэкономив 400-500 долл. что у вас за компания то?
розповідає мені людина яка вже добу ниє що я не був на митниці, а потім ниє що на митниці я був, ален не був на кордоні, а потом ниє що я опинився в Турції не побувавши на кордоні
З моральної: так, можна було б вже вирішити це, але затик не в Мінцифри, а у Міністерстві оборони яке не спішить погодити умови бронювання.
Я багато за що не люблю Федорова, але саме за це наврядчи йому дорікну. Якби це залежало тільки від нього воно б вже було в Діє і косо-криво але б працювало.
коли були обстріли енергетики тоді наймали тих хто за кордоном
бізнесу в такі ризики не хочеться влізати і наймати того хто може зникнути або хто працює не стабільно
і хочеться запитати мінфін, чи дочекаємось колись що статті у вас будуть писатись одразу українською з голови, а не спочатку мовою окупанта, а на українську через перекладач…
Ось один з перлів у тій статті: «Переклади трудових мігрантів стали для України одним із головних джерел іноземних валют.»
немає більше сечі терпіти ці пекельні борошна