У червні 2023 року споживчі ціни на продукти харчування зросли проти травня на 0,1 %. Це найменший рівень зростання з початку року, який у перші три місяці складав 1,4−2,3 %, у квітні — 0,3 %, а у травні — 0,9 %, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.
Зростання цін на продукти харчування скоротилося до мінімуму — Інститут аграрної економіки
► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Причина гальмування цін
За його словами, гальмування темпів зростання споживчих цін на продукти харчування відбулося переважно за рахунок падіння їх рівня на яйця (-4,1 % до травня), олію соняшникову (-2,4 %), фрукти (-2,2 %) хліб і хлібопродукти (- 0,6 %), молоко і сири (-0,5%) та масло (-0,1 %).
Читайте: Інфляція в Україні різко сповільнилася: як змінилися ціни
Збереглося зростання цін на м’ясо та м’ясопродукти (на 1,9 % проти травня), овочі (1 %), рибу та продукти з риби (0,3 %), а на макаронні вироби зменшення цін у травні на 0,2 % змінилося зростанням на 0,1 % у червні. Також зупинилося зменшення цін на цукор (-0,4 % у травні), поінформував науковець.
Останні тенденції динаміки споживчих цін на продукти харчування дають підстави очікувати їх зниження в цілому вже у липні.
Однак здорожчання електроенергії та пального з 1 липня, скоріше за все, призведе до нового сплеску споживчих цін, передусім на продукти промислової переробки та тваринництва, підсумував Юрій Лупенко.
Коментарі - 4
Вопрос -на каком основании, директор Национального научного центра «Институт аграрной экономики», академик НААН Юрий Лупенко делает подобные заявления? Это его личное мнение? Если его личное, тогда при чем тут целый институт в составе А Н Украины?
Или — когда прекратится порочная практика, когда финансированные государством структуры начнут заниматься тем что прописано в их «уставах» а не зарабатывать «плюсики» на социально важных темах?
Выписка с «Устава» этой конторы с финансированием около 80 миллионов гривен в год!
III. Юридичний статус Інституту
10. Інститут є юридичною особою, зареєстрованою в порядку, визначеному законодавством, що регулює діяльність неприбуткових установ.
Обратите внимание — неприбуткових!!!
II. Основні напрями діяльності
8. Інститут створено з метою обґрунтування основних напрямів соціальноекономічного розвитку агропромислового виробництва.
9. Основними напрямами та видами діяльності Інституту є: розробка науково-методологічних та організаційних засад розвитку аграрної політики, її інвестиційного, технічного та наукового забезпечення;
обґрунтування пропозицій щодо форм господарювання, земельних та соціально-трудових відносин, фінансової політики;
розробка фінансово-кредитного механізму аграрно-промислового комплексу в ринкових умовах;
опрацювання цінового механізму аграрно-промислового виробництва, пропозицій по формуванню та функціонуванню інфраструктури ринку продовольства;
науково-методологічне обґрунтування інформаційних технологій та системи бухгалтерського обліку для забезпечення ефективного функціонування структур аграрно-промислового виробництва в ринкових умовах; надання послуг у сфері вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) та науковому рівні вищої освіти; проведення землевпорядних і землеоціночних робіт