Перевірки бізнесу та штрафи для підприємств в Україні будуть відновлені з 1 серпня, а не з 1 липня, як планувалося раніше. Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев у коментарі Forbes Ukraine.
Гетманцев анонсував відновлення податкових перевірок і скасування пільг для бізнесу
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За його словами, затримка в поверненні перевірок та штрафів була пов'язана виключно з технічними причинами.
«Народні депутати не встигли повернути перевірки бізнесу й штрафи за невикористання касових апаратів з 1 липня виключно з технічних причин, ці норми запрацюють з 1 серпня», — заявив Гетманцев.
Він зазначив, що існує багато пропозицій щодо скасування штрафів за невикористання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), але Україна не може відмовитися від цих заходів через зобов'язання, передбачені меморандумом із Міжнародним валютним фондом (МВФ). Згідно з меморандумом, Україна очікує фінансування розміром $115 млрд протягом 4 років.
«У нас є меморандум із МВФ, де це чорним по білому написано. Ми можемо багато чого хотіти, але є реалії, прописані в меморандумі, і від них ми будемо відштовхуватись, як країна, яка хоче отримати $115 млрд фінансування за 4 роки», — наголосив нардеп.
Правки
Водночас деякі правки у законопроєкт № 8401, який має скасувати пільги для бізнесу та повернути перевірки, нардепи ще можуть внести.
Так, є правка, за якою чинний режим оподаткування залишиться для бізнесу у прифронтових зонах.
Пропонується також прописати в законі критерії перевірки бізнесу на 2023−2024 роки, за якими перевірятимуть лише тих, хто має менше податкове навантаження, ніж у середньому по галузі, і виплачує зарплати, нижчі за середні по галузі.
Читайте також: Стало відомо, чому відтермінували скасування пільгового податку 2% для ФОПів
Нагадаємо
Законопроєкт № 8401 передбачає, що з 1 липня 2023 року особи, які перейшли на сплату єдиного податку за ставкою 2%, втрачають право на використання податкових пільг і вважатимуться такими, що застосовують систему оподаткування, на якій вони перебували до обрання спеціальної спрощеної системи оподаткування.
Одна з причин, чому влада хоче скасувати пільги, — вимога міжнародних партнерів, зокрема МВФ. Крім того, у межах співпраці з фондом Україна взяла на себе зобов'язання не лише повернути довоєнне оподаткування, а й не створювати нових пільг чи винятків, які б зменшували податкову базу.
🕵️ Ми створили невеличке опитування, щоб дізнатись більше про наших читачів.
💛💙Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 25
Никаких требований МВФ не выдвигал, сколько можно врать.
начиная с президента, и его 5 вопросами людям.
Посмотрите в Ютубе 10 дней назад на канале Юрия Романенко интервью с Марией Барабаш и Ярославом Романчуком.
Она ездила в штаты в главный офис МВФ и выяснила всю правду, в МВФ сами были удивлены тем что Украинское правительство во время войны возвращается к довоенной фискальной системе.
Ок, тогда пусть укрэнерго и энергоатом заключают прямые договора с потребителями, минуя дтэк ахметова.
Тебе Хочется понять на опережение в какой форме возможен протест или бунт против экономического беспредела Гетманцева.