Національний банк має намір оцінити життєздатність бізнес-моделей банків та стійкість стратегій їх розвитку. Для цього фінансистам необхідно до 1 грудня цього року подати регулятору бізнес-модель банку станом на 1 січня — з 2022 до 2025 року. Таку інформацію має бути надано відповідно до шаблонів від НБУ. Про це йдеться в листі Нацбанку (24−0006/39880 від 7.06.2023 р), який є у розпорядженні «Мінфіну».
41,2 грн/$ на початок 2024 року: НБУ використав прогноз курсу FocusEconomix для оцінки стійкості стратегій банків
До листа також додаються основні макропоказники, на які мають орієнтуватися банкіри, прораховуючи власні стратегії розвитку. Зокрема, у матеріалах НБУ зазначається, що на 1 січня 2024 р. офіційний курс гривні до долара складе 41,2 грн/$, а до 1 січня 2025 р. опуститься до 41,9 грн/$.
Дані взяті з прогнозу FocusEconomix, провідного постачальника макроекономічної інформації, на розрахунки якого орієнтуються найбільші компанії та світові фінансові інститути на кшталт Світового банку. Наразі FocusEconomics надає дані та прогнози щодо 198 країн і більш ніж 30 товарів на основі висновків міжнародних інвестиційних банків, рейтингових агентств, центробанків та аналітичних центрів.
У таблиці макроекономічних показників, що додається до листа НБУ, також міститься інформація про динаміку інфляції, безробіття, зміну облікової ставки НБУ та ін.
Коментарі - 28
Може не це все послабляло Україну. зливи Вагнергейту та розмінування Чонгару та багато іншого.
Экономика это линейная наука.
Простым языком если где-то убыло значит где-то прибыло, мало того когда Вы рассказываете что экономика это сложный процесс то наша экономика сырьевая в чем её сложность потрудитесь рассказать.
Вы рассказываете про сохранить экономику когда с 1июля устроят налоговый терор проверками и штрафами вы это называете сохранить экономику.
Нужно понимать что без экономических свобод не будет сильной экономики и армии, войну можно выйграть когда армия одета обута и имеет собственное производство оружия для того чтобы получить победу на своих условиях, то что пока не можем произвести то покупаем на западе
Выделили 9млрд грн на закупку вооружений нет ни оружия ни денег, яйца по 17 гр, военкомы с недвижимостью в Испании за 4млн евро и это только то что кто-то слил информацию так бы и этого не знали, можно только догадываться что происходит.
Вы сами писали что экономика сложный процесс, я вам ответил что там нет ничего сложного против денег всегда идут товары и услуги,
дальше если деньги печатаются и не сопровождаются ростом производства товаров и услуг то они обесцениваются в виде инфляции.
Курс доллара отображает уровень експорта/импорта не сложно догадаться какой у нас експорт и за чей счёт покрывается импорт и внутренние расходы госапарата, это подтверждает что НБУ искусственно удерживает курс, чтобы понять какой рыночный курс доллара то нужно его отпустить и получить шок, я понимаю что курс 37.2−42 это хорошо, вот только сколько продлится этот праздник?
Гривна девольвирует на протяжении своего существования потому что мы не являемся экономикой сложного производства, и не связаны плотно с развитыми странами.
Чтобы выростить пшеницу, кукурузу, выкопать руду и вывезти тут много ума не надо это и есть украинская сырьевая экономика, это прямо влияет на устойчивость всей БАНКОВСКОЙ системы Украины.
Банки по факту ничего не производят они управляют финансовыми потоками.
зайдіть на сайт НБУ.
Споживча інфляція — 15,3%
Облікова ставка — 25%
Це означає що гривня знецінюється значно швидше ніж в минулі роки…
Істарія така:
2008 рік. Іпотечна криза. Долар з 4,80−5,05 скакнув до 8. Назад до 5 не з"їхав…
2014−2015 рік. Початок війни. Долар з 8 скакнув втричі і стабілізувався на рівні 24−27. Назад до 8 не з"їхав…
Моя субєктивна думка: при цій ситуації яка зараз відбувається, ринковий курс 37 це і є дно.
Якщо НБУ відпустить в плавання офіційний курс, то він попливе вверх до 40−50, а не вниз до 28…
Тому НБУ і не відпускає, а прикладає великих зусиль щоб втримати гривню від знецінення.
у мене не має бажання на суперечки з вами
я постійно пишу, що коли Україна читко та твердо стане на вступ до ЄС, курс попливе донизу (28 та нижче). Такж, що ми люди, не знаєм що буде далі, навіть експерДи, накшталт вас. Тому що ігри з курсом нам не підвласні.
Як що хочете висловити свою думку san4os, то висловлюйте без згадки мого Log
официальный курс гривны к доллару составит
41,2 грн/$, а к 1 января 2025 г опустится до 41,9 грн/$.»
Это откровенная манипуляция редакции Минфина…
В письме НБУ нет упоминания «официального курса гривны к доллару»,
а в приложении приведены основные макропоказатели, на которые должны
ориентироваться банкиры, просчитывая собственные стратегии развития
на указанные НБУ даты и эти макропоказатели взяты из прогноза FocusEconomix,
ведущего поставщика макроэкономической информации, на информацию которого
ориентируются крупнейшие компании и мировые финансовые институты и они
не являются официальными курсами НБУ на будущие периоды.