Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із керівництвом найбільшої у світі компанії з управління активами BlackRock. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Інвесткомпанія BlackRock опікуватиметься супроводом Фонду розвитку України
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Сторони обговорили деталі створення інвестиційного фонду для відновлення економіки України із залученням публічного та приватного капіталу.
За підсумками зустрічі Міністерство економіки України підписало договір із BlackRock Financial Market Advisory про надання послуг із супроводу Фонду розвитку України.
Основною метою створення фонду є залучення приватного та публічного капіталу для реалізації масштабних бізнес-проектів в Україні.
Як заявив під час зустрічі Зеленський, за час незалежності в Україну не приходив по-справжньому великий і стратегічний приватний капітал в обсягах, які відповідали б масштабам і можливостям країни.
«Це буде потужний сигнал для покращення інвестиційного клімату. Це важливо не лише для наших людей, для нашого суспільства, а й для бізнесу, для підприємців за кордоном», — сказав глава держави.
За його словами, для прозорості й успішності реалізації проекту Україна залучає найкращі фінансові та консалтингові організації у світі: BlackRock, JP Morgan, McKinsey тощо.
Президент також наголосив, що започаткування та запуск фонду дадуть змогу залучити капітал і розпочати відновлення економіки країни та створення нових підприємств одразу після припинення активних бойових дій.
«Ми зможемо запропонувати цікаві проекти для інвестицій в енергетиці, безпеці, сільському господарстві, логістиці, інфраструктурі, медицині, ІТ, а також у багатьох інших галузях. Ми хочемо, щоб приходили глобальні партнери, які можуть надавати нам великі інвестиції», — зазначив Зеленський.
Читайте також: BlackRock в Україні: що насправді тут робитиме інвестиційний гігант
Чарльз Хатамі, який курує роботу BlackRock FMA як глобальний керівник групи фінансових та стратегічних інвесторів (FSIG), заявив, що для BlackRock велика честь допомагати українському народу, консультуючи уряд щодо запуску Фонду розвитку України.
«Відновлення країни створить значні можливості для інвесторів взяти участь у відновленні економіки. Інвестиційний виклик, що стоїть перед Україною в найближчі роки, буде величезним. І лише завдяки тісній співпраці державного та приватного капіталу ми зможемо вирішити проблему необхідного фінансування», — зазначив Хатамі.
Конференція «Invest Talk Summit» Дізнайтеся, як заробити на інвестиціях у 2023−2024 роках! Подробиці на сайті.
Промо-код на знижку 10%: minfin10.
🕵️ Ми створили невеличке опитування, щоб дізнатись більше про наших читачів.
💛💙Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 13
Зато хоть Amazon может будет в Укараине
Продали страну
(Звичайно, що для рашкоботів краще шоб бізнесом в Україні керували їх олігархи, або українськи але керовані з раши, або українські слабеньки та незахищені. А що мала звичайна людина, українець, який просто працював на підприємстві, або на фермі, з того що в Україні керували великим бізнесом (або були власниками) прорашистський олігархат, або керований з раши український, або слабенький український, з того що землі або великій бізнес, були (або продовжували бути) під керуванням тих потвор? Мали тільки занедбану техніку, інвентар, приміщення, «дерібан доходів», малу заробітну плату, дефіцит технологій, відсутність розвитку та шалену корупцію.
Новина, що в Україну стане інвестувати великий західний бізнес, та вже підписуються договори — це дуже добра новина, дуже добрий та потужний початок розвитку України накшталт ЄС. Це новина, про те що рашисти більше не зможуть мати вплив на Україну.
В успішних європейських країнах доля держави в бізнесі мінімальна. Але рашко ботам треба, щоб корупціонери продавали заводи олігархам за безцінь, а не по ринковому курсу. Приклад такої успішної приватизації — готель Дніпро, продали за 1.11 мільярда (!) грн, а початкова вартість була 80млн грн.
Готель мав би працювати майже 5000 років щоб принести таку суму в казну з його річним доходом 284тис грн