Національний банк України з 21 квітня 2023 року пом'якшує низку адміністративних обмежень з метою створення умов для запуску проєкту електронного резиденства та зміцнення позитивних тенденцій у готівковому сегменті валютного ринку. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
НБУ пом'якшив обмеження на готівковому валютному ринку та проєкті е-резидентства
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Готівковий сегмент валютного ринку
НБУ розширює можливості банків здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти населенню. Так, з 21 квітня при розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк може продати на валютному ринку, враховуватиметься не 100%, а 120% обсягу купівлі безготівкової валюти в населення, починаючи з 13 квітня 2022 року.
Переказ іноземної валюти за кордон е-резидентами
Нацбанк надає можливість е-резидентам (після сплати податків в Україні) переказувати на їх рахунки за кордоном кошти в іноземній валюті, отримані на рахунки в українських банках від нерезидентів (за надані послуги чи роботи).
«Відповідні зміни не чинитимуть тиску на валютний ринок та міжнародні резерви України, адже в межах таких операцій не відбуватиметься купівлі іноземної валюти — переказ здійснюватиметься за рахунок іноземної валюти, отриманої е-резидентом з-за кордону», — йдеться в повідомленні.
Регулятор також зазначив, що реалізація проєкту е-резидентства сприятиме залученню додаткових доходів до державного бюджету, популяризації України як світового IT-бренду та підвищенню українських позицій у міжнародних рейтингах.
Зазначені пом'якшення, а також низка інших уточнюючих змін унесені постановою правління НБУ від 20 квітня 2023 року № 53 «Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18», що набирає чинності з 21 квітня 2023 року.
Коментарі - 44
подивився на «зміни» — косметика і екзотика. Яке діло МВФ до цього ? Пишіть відразу — рептилоїди заставили :)
переказувати валюту з рахунку підприємства (а фоп — це підприємство , у нього однаковий рахунок з заводом) на рахунок власника підприємства — ніколи не можна було. Для вас це новина ?
Ви можете витрачати валюту з рахунку ФОПа , або знімати з нього готівку (якщо треба готівка)
Це все ясно і ця тема накриється найближчим часом. Ми ж в Європу йдемо. Там айтішнік платить свої податки — 60 % від доходу і наповнює бюджет.
Германія та Франція навіть поруч з топом комфортних країн для айтівців не стоять.
Я розумію, що ви про стан в інших крїнах тільки з телевізора знаєте, але припиніть ще більше ганьбитись
Куча юрисдикцій з ± такими самими податками для аналогів ФОП — Грузія, Польша, Чехія, Кіпр та інші.
Ніхто 60% такій державі платити не буде, вже мігрували сотні тисяч молодих айтівців, виїдуть і залишки.
Будете тут з пенсіонерами та чинушами будувати велику вкраїну.
Если больше там вроде нужно 16% платить.
Как раз рассматриваю как вариант.
будете будувать великую грузию :)
Як виженуть русню грузини, ми подумаємо, чи можна дати Грузії ще один шанс. Бо так просрати все та перетворитись на сателіта рашки — треба талант мати.
Ті що більше всіх переймаються моральним станом українців, хоробрістю чоловіків призивного віку, громадянством тих, хто перебуває за кордоном, тощо.
Правда активність проявляють виключно у фейсбуці у вигляді лайна під кожним спірним дописом.
рахунок ФОП — бізнес -рахунок, який не має ніякого відношення до особистих потреб.
хочете особисті потреби — відкрийте рахунок фізичної особи , отримуйте на нього зарплату з того ж Белізу , який платить вам зараз гроші , як «виручку ФОП» (з офшору вашого господаря) — і користуйтесь як завгодно.
Нацбанк надає можливість е-резидентам (після сплати податків в Україні) переказувати на їх рахунки за кордоном кошти в іноземній валюті, отримані на рахунки в українських банках від нерезидентів (за надані послуги чи роботи).
это некий южноафриканец ,который зачем-то откроет счет в Ощадбанке и будет проводить здесь свои операции. Непонятно какие.
карго-культ в чистом виде :)
аа , понял. это девичья попытка обьяснить любые вопросы личными обидками…
нет , блондочка , мимо :)
Хоча топи по ухилянню від сплати податків це чиновники, мусора, сбу, прокурори, судді і тд. І сумарно їх більше тих задрипаних 100к+тис айтівців, і вони додають 0 в баланс країни…мддаа
отговорки о «мусорах» — это весело , но не работает.
ругают чиновников , олигархов , банкиров…
а все потому что завидуют !
кого же мне упоминать ?
а ведь айтишня — на порядок гадливее…