Компанія Ілона Маска SpaceX сьогодні, 20 квітня, з другої спроби провела запуск найбільших в історії ракети та корабля — Super Heavy та Starship. Запуск виявився лише частково успішним: на відміну від першої спроби ракета з кораблем стартувала з космодрому, але через кілька хвилин вони вибухнули.
SpaceX запустила найбільші в історії ракету та корабель — Super Heavy та Starship, але вони вибухнули (відео)
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Спочатку перший тестовий запуск Starship було заплановано 17 квітня, проте його відклали через виявлену несправність у системі охолодження.
За планом перший ступінь Super Heavy мав приземлитися відразу після старту, а Starship — вийти в космос. Однак через чотири хвилини корабель не зміг відокремитися від ракети-носія, вся система вибухнула.
Це все одно успіх
Попри на аварію, компанія SpaceX заявила, що вважає цей випробувальний запуск успішним. В SpaceX кажуть, що успіхом слід вважати вже те, що вся конструкція з ракети та корабля змогла вирушити у політ.
Сам Ілон Маск привітав своїх співробітників з успіхом і повідомив, що за кілька місяців відбудеться новий випробувальний запуск.
«Привітання команді SpaceX з нагоди надихаючого випробувального запуску Starship! Ми багато чого навчилися перед наступним випробувальним запуском, який буде за кілька місяців», — написав Маск у Twitter.
Congrats @SpaceX team on an exciting test launch of Starship!
— Elon Musk (@elonmusk) April 20, 2023
Learned a lot for next test launch in a few months. pic.twitter.com/gswdFut1dK
Starship та Super Heavy
Starship та Super Heavy — багаторазові надважка ракета та корабель, що розробляються SpaceX щонайменше з 2016 року для заміни поточного сімейства ракет Falcon та кораблів Dragon. Вони призначені для доставлення вантажів та людей на навколоземну орбіту, Місяць та Марс.
Після введення в експлуатацію система Super Heavy та Starship стане найпотужнішою за всю історію освоєння космосу. Ракета зможе доставляти на низьку навколоземну орбіту вантаж масою до 150 тонн повністю багаторазової конфігурації — з поверненням обох частин на Землю, а також можливістю стикування і дозаправлення на орбіті.
Коментарі - 2