З 7 квітня Національний банк запроваджує тримісячний депозитний сертифікат (ДС) під фіксовану ставку на рівні облікової ставки (25% річних) та знижує ставки за депозитним сертифікатом овернайт з 23% до 20% річних. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
НБУ дав банкам можливість заробити 25% річних: які умови вони повинні виконати
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Можливості банків розміщувати кошти в таких тримісячних ДС залежатимуть від обсягів сформованих ними портфелів гривневих депозитів населення з початковим терміном розміщення від трьох місяців, а також від успішності нарощення таких портфелів.
Банки матимуть змогу подавати заявки на придбання тримісячних ДС як у НБУ, так і на міжбанківському ринку в межах динамічного ліміту, що складатиметься з двох частин:
- перша — це 70% від наявного в банку портфеля гривневих депозитів фізичних осіб з початковим строком погашення від трьох місяців станом на дату, що на три робочі дні передує даті придбання тримісячних ДС;
- друга — помножений на мультиплікатор приріст обсягу такого портфеля гривневих депозитів фізичних осіб, починаючи з 4 квітня 2023 року. Значення мультиплікатора дорівнюватиме «3,0».
«Нацбанк залишає за собою право періодично переглядати частку портфеля депозитів та мультиплікатор, що беруться до розрахунку максимального обсягу придбання банками тримісячних ДС, з метою тонкого налаштування операційного дизайну. Це дасть змогу забезпечити належні монетарні умови для сталого зниження інфляції, поліпшення інфляційних очікувань та підтримки стійкості валютного ринку», — йдеться в повідомленні.
Регулятор також зазначив, що можливість розміщувати частину своєї вільної ліквідності у тримісячних ДС в залежності від динаміки портфеля строкових депозитів фізичних осіб спонукатиме банки активніше конкурувати за вкладників, у тому числі шляхом підвищення ставок.
Депозитний сертифікат — борговий цінний папір емітований банком з метою залучення готівкових коштів. Депозитний сертифікат засвідчує здепонування пред'явником в банку певної суми на обмежений час, після закінчення якого банк емітент зобов'язаний повернути цю суму разом з вказаними відсотками. На відміну від строкового депозиту, депозитний сертифікат, як правило, може бути предметом обігу на вторинному ринку.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що 16 березня 2023 року правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних.
Коментарі - 46
А когда я в гос банк ложу деньги на депоз почему государство не платит за меня налог ?)
вы пытаетесь найти в этом скрытое коварство ? его нет.
просто удобство администрирования.
А я вам ответил почему это маразм. И привел несколько примеров, когда в одном случае доходы не облагаются, а в другом облагаются.
В случае с ОВГЗ — доход платит непосредственно государство. И оно посчитало что ему нет смысла платить деньги , а потом забирать их обратно.
случаи с доходом от аренды квартир или депозитов — совершенно другие. И там никаких особенностей. там платит доход не государство и есть агент , который будет налог удерживать.
Опять возвращаемся к вопросу — почему такое заботливое государство не платит за меня налоги в гос банках ?
повторюсь — никакого заговора здесь нет. Просто отсутствие людей в гос. казначействе. Но если будете сильно плакать — они наберут.
Так пускай наберут мне интересно послушать) Просто вы затронули эту тему, я думал вы спец в этой теме. Но увы
госбанк и государство — это разные вещи.
видимо у меня не получается вам это обьяснить. увы.
забейте на это. просто платите налоги и все будет хорошо.
Ворье !!!
Рейтинг із прибутковості очолює державний ПриватБанк, який заробив 8,728 млрд гривень. За даними НБУ, на другому місці ще один державний банк — Ощадбанк (1,846 млрд гривень). Далі йдуть банки іноземних банківських груп Райффайзен Банк — 1 697 млрд гривень та Укрсиббанк — 1,208 млн гривень та ОТП БАНК — 1,047 млрд гривень.
Давай намалюємо 50−100 млрд дооцінки фін.інструментів у т.ч. ОВДП, які переоцінюються через P&L та спишемо 200 млрд. сформованих резервів))
Реально майже нічого не кредитується, а якщо й хтось бере кредити, то наперед розуміє, що платити 30−35% річних не зможе — шлях до дефолту.
Розумієш: вести політику я беру короткі депозити під 10−15% і вкладаю в ОВДП під 20% має сумнівну історію…
Не одними кредитами банки живуть.
и жируйте.
идет ?
гони миллион или не ной.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/106977/