Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро не ініціювали блокування рахунків ексголови правління Нафтогазу Андрія Коболєва, який підозрюється в незаконному отриманні понад 229 млн грн премії. Про це повідомляє пресслужба САП.
САП заперечує причетність до блокування рахунків Коболєва
►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Зауважимо, що всупереч поширеній у деяких ЗМІ інформації, станом на сьогодні жодні рахунки підозрюваного суд не арештовував у цьому кримінальному провадженні.
Також, наразі з боку НАБУ і САП відсутні будь-які ініціативи щодо блокування рахунків підозрюваного, які б перешкоджали йому використовувати наявні в нього фінансові активи", — йдеться в повідомленні.
Що каже Коболєв
Коболєв називає заяву САП маніпулятивною. На своїй сторінці в Facebook він поділився скрінами повідомлень від Ощадбанку про арешт рахунків «на підставі постанови виконавчої служби».
Також Коболєв заявив, що досі не отримав офіційної відповіді щодо причин та підстав арешту рахунків.
Читайте також: Апеляція ВАКС скасувала попереднє рішення та призначила Коболєву заставу у 229 мільйонів
У інтерв'ю Forbes він заявив, що пов’язує арешт рахунків з кримінальною справою проти нього.
«Треба розуміти, що в Україні ця справа називається корупційною. Хоча по суті вона такою не є. Корупція — це коли посадовець отримав хабар. Що точно не мій випадок.
Банк робить регулярний моніторинг всіх своїх клієнтів і бачить: Коболєва звинувачують в корупції. Це підстава для банку заблокувати рахунки й почати розбиратись", — розповів експосадовець.
За його словами в Україні його рахунки були заблоковані ще до приїзду.
«Фінмоніторинг без пояснення причин заборонив всі розрахунки на 30 днів. Єдина причина таких дії — це карна справа. Це для мене була одна з ознак, що ситуація серйозна», — сказав він.
Передісторія
- 19 січня НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому очільнику Нафтогазу Андрію Коболєву. Його підозрюють у заволодінні понад 229 млн грн у вигляді премії за перемогу в арбітражі проти російського Газпрому.
-
Слідство переконане, що сума премії суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат у розмірі 37,48 млн грн. Також за перемогу в арбітражі Коболєв вже отримав премію у 2017 році у розмірі 12,49 млн грн, додали в НАБУ.
-
У 2017 році правління Нафтогазу отримало премії за виграш першої частини судового спору з Газпромом. Тоді премії отримали 8 осіб — Андрій Коболєв, Сергій Перелома, Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк і Костянтин Пожидаєв.
Коментарі - 11
Есть решение апелляционного суда, по которому подозреваемый должен быть взят под арест.
Решение апелляционного суда подлежит исполнению немедленно, т. е. подозреваемый должен был покинуть зал суда в автозаке в СИЗО.
Но при этом спустя неделю он свободно разгуливает и раздает интервью.
Ну такое возможно только в Украине.
Звісно він може внести заставу і через місяць, а може не вносити взагалі, але це не звільняє його від арешту. Вніс/внесли заставу, вийшов з СІЗО, нема застави-сидиш в СІЗО.
Який же тоді сенс застави, якщо її можна не вносити й залишатися на волі?
Чи я десь помиляюсь?
Сенс в 5 днях відстрочки, на моє розуміння, дається через великий розмір суми і технічну складність проведення таких транзанкцій одномоментно (наприклад, протягом небанківських днів), а також з врахуванням, що це економічний злочин/суперечка, не вбивство чи щось подібне, де підозрюваний становить фізичну загрозу суспільству. Можливо помиляюсь, принаймні так слідує з тексту ухвали.
Це як? Який в ньому сенс без арешту, і який сенс підозрюваному його вносити?
Ну сказав: нема в мене таких грошей і все.
Звісно слово СІЗО в рішенні ніхто не пише, але якщо нема слова «домашній» то підозрюваного з зали суду везуть до СІЗО.
Якщо брати до уваги: «підозрюваний не становить фізичну загрозу суспільству»,
то у нас жодного корупціонера так ніколи не притянути, сказали збирай гроші і натому все, підозрюваний скаже, Ок, буду по 100 грн від з/п відкладать, як назбираю (років за 1000) дам знать.
Ну підписка про не виїзд хоч до чогось зобов'язує а застава як застава це ж абсолютно ні про що, це те саме що покарання у вигляді «тюрьма за бажанням, буде час, можеш зайти часок посидіти, ні то гуляй далі»
Ну присудили заставу (не арешт з заставою) а заставу, підозрюваний її не вніс, ну і що далі? Виписать штраф за невиконання рішення суду? Хто це має зробити? Це не компетенція САП, відповідно навіть штрафу виписать нікому.
Ну припустимо САП направило подання в звичайну прокуратуру, ті в суд, суд по максимуму 17000 грн, і який сенс Коболєву платить 200 млн, якщо максимум це 17000 грн.