Вищий антикорупційний суд визнав винуватим колишнього генерального директора аеропорту «Бориспіль» та президента авіакомпанії МАУ Євгена Дихне та призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Про це повідомляє пресслужба ВАКС.
ВАКС засудив експрезидента МАУ Дихне до 5 років позбавлення волі
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Екгендиректора визнали винуватим за ч. 2 ст. 364 КК України та призначили йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки.
Колишню начальницю однієї зі служб визнали винуватою за ч.5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України та призначили їй покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки.
Обом обвинуваченим суд призначив штраф у розмірі 8500 грн кожному.
Обвинувачення
Обвинувачення стосувалося порушення встановленого законом та Статутом порядку передачі в оренду державного майна шляхом укладення попередніх договорів оренди з метою уникнення конкурсних процедур за участі Фонду держмайна України та за заниженими орендними платежами, що спричинило тяжкі наслідки в розмірі 15 709 655 грн.
Антикорсуд також ухвалив рішення стягнути солідарно з обох обвинувачених на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях матеріальну шкоду у розмірі 10 млн 996 тис. 758 грн.
У ВАКС зазначили, що вирок може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його оголошення.
Хоча у ВАКС не називають імен засуджених, але, за даними «Слово і діло», ідеться про ексгендиректора аеропорту «Бориспіль» Євгенія Дихне й ексначальницю служби договорів неавіаційної діяльності авіапідприємства Олесю Левочко.
Що говорив Дихне
Як пояснював LIGA.net Дихне у 2020 році, практика підписання попередніх договорів у період, коли Фонд держмайна проводить процедури вибору орендарів, існує з 2010 року. За його словами, це не нова тема, вона добре знайома всім міністрам інфраструктури та керівникам Фонду держмайна.
Нагадаємо
У вересні 2020 року прокурори САП та детективи НАБУ повідомили про підозру колишнього керівника ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль» та начальника служби орендних відносин про зловживання службовим становищем. Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Євгену Дихні у вигляді застави в 5,25 млн грн.
Коментарі - 3
Может надо начать с того что указанные должностные преступления были совершены в период 2014 — 2018 год? И уважаемая редакция, а может вы расскажите как и откуда появился на этой должности гр Дыхне?
И для справки — с 2009 года вся семья!!! этого «рехформатора» живет в Германии в г Висбаден
Рекомендую посмотреть репортаж за 2015!!! года.
https://www.youtube.com/watch?v=4LczilVAthU