Сполучені Штати з 10 березня цього року вводять 200% мито на імпорт алюмінію та алюмінієвих товарів із Росії. Крім того, до санкційного списку потрапили також фінансові установи. Про це йдеться в офіційному повідомленні міністерства фінансів США.
200% мито та удар по банках: Що відомо про новий пакет санкцій проти РФ
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
200% мито на алюміній
«Для подальшого скорочення імпорту алюмінієвих продуктів та збільшення внутрішніх потужностей, я визначив необхідним та доречним запровадити з 10 березня 2023 року мито 200% на алюміній та алюмінієві товари, вироблені в Росії», — йдеться в документі.
Також зазначено, що США з 10 квітня запроваджують 200% мито на імпорт алюмінієвих товарів, у складі яких міститься будь-яка кількість первинного алюмінію, що було виплавлене в Росії.
Удар по банках
«OFAC вносить до списку більш ніж дюжину фінансових установ у Росії… Відомо, що суб'єкти, які перебувають під санкціями, звертаються до дрібніших банків, а також до компаній з управління активами, намагаючись обійти санкції, оскільки Росія шукає нові шляхи доступу до міжнародної фінансової. системі», — йдеться у повідомленні Мінфіну США.
Йдеться, зокрема, про такі банки та фінустанови:
-
Московський Кредитний Банк, який входить до десятки найбільших банків Росії за розміром активів і вже виключено міжнародною платіжною системою SWIFT (раніше OFAC помістило цей банк до списку осіб, які підпадають під секторальні санкції, а тепер він також підлягає санкціям повного блокування);
-
Металургійний Інвестиційний Банк (Металлінвестбанк), який використовував альтернативні платіжні шляхи для полегшення отримання платежів за російський експорт;
-
банки «Санкт-Петербург», «Уралсиб», «Зеніт» та МТС Банк, які також потрапили під санкції Великобританії 24 лютого, при цьому МТС банк має юрособу не тільки в Росії, а й в ОАЕ.
-
Уральський банк реконструкції та розвитку (УБРР), який також знаходиться під санкціями Канади та Великобританії.
-
Ланта Банк, банк «Примор'я», СДМ-Банк та новосибірський соціальний комерційний банк «Лівобережний»;
-
фінансові організації «Зеніт Фінанс», «Зеніт Лізинг» та «Зеніт Факторинг МСП», пов'язані з банком «Зеніт».
Коментарі - 1
Йдеться про фінансові збитки 23 російських мільярдерів, які від 24 лютого 2022 року втратили майже 20% від своїх сукупних статків — це в чотири рази перевищує динаміку втрат з боку інших багатії, які входять до списку Bloomberg Billionaires Index, пише видання.