Президент США Джо Байден висунув колишнього генерального директора MasterCard Аджая Банга на пост президента Світового банку. Про це пише Reuters.
Байден висунув ексгендиректора MasterCard на посаду голови Світового банку
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Кандидатура Байдена
«Аджай має унікальні здібності для керівництва Світовим банком у цей критичний момент історії. Він витратив понад три десятиліття на створення та управління успішними глобальними компаніями, які створюють робочі місця і приносять інвестиції в економіки, що розвиваються, а також спрямовуючи організації в періоди фундаментальних змін», — заявив Байден.
Американський президент зазначив, що Банга виріс в Індії, тому він має особливий погляд на проблеми, які належить вирішувати країнам, що розвиваються, а також на можливості Світового банку у боротьбі з бідністю.
Крім того, ексглава Mastercard має досвід мобілізації державно-приватних ресурсів для розв'язання нагальних проблем, включаючи зміну клімату.
У середу Світовий банк заявив, що очікує обрати нового президента до початку травня замість Девіда Малпаса.
Як відомо, Малпас оголосив про свою відставку минулого тижня після кількох місяців суперечок з приводу його поглядів на зміну клімату і тиску з боку міністра фінансів Джанет Йеллен, щоб він прийняв «сміливішу позицію» і більш «творчі» реформи.
Що відомо про Аджая Банго
Банга залишив посаду директора Mastercard у 2021 році після десяти років роботи. За даними The Wall Street Journal, під його керівництвом компанії вдалося досягти 13-кратного зростання вартості ринкової капіталізації. Після виходу з Mastercard Банга перейшов до General Atlantic як заступник голови директора.
На новому робочому місці він консультує вище керівництво щодо стратегії компанії та бере участь у розробці інвестиційних стратегій її ключових регіональних відділів.
Як зазначається у заяві Білого дому, Банга працював у радах директорів американського Червоного Хреста, виробника продуктів харчування Kraft Foods та хімічної компанії Dow Inc. Він обіймає посаду голови холдингової компанії Exor, незалежного директора найбільшої в Азії інвестиційної компанії Temasek і входить до міжнародної Тристоронньої комісії, створеної для пошуку розв'язання світових проблем.
Нагадаємо
Раніше Мінфін писав, що серед потенційних наступників називають Саманту Пауер (голова USAID), Раджива Шаха (колишній глава USAID, зараз президент Фонду Рокфеллера), Мінуш Шафік (президент Лондонської школи економіки), Уоллі Адейемо (заступник міністра фінансів США).
Попередник Малпасса Джим Ен Кім очолював Світовий банк сім років — з 2012 до 2019 року.
Коментарі - 2
Як заявила на брифінгу прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр, такий крок буде продовженням координації допомоги Україні.
Як передає кореспондент УНІАН, відповідна резолюція про принципи Статуту ООН як основи справедливого миру в Україні була підтримана під час надзвичайної спеціальної сесії ГА ООН у Нью-Йорку.
Результати голосування оголосив голова Генсамблеї ООН Чаба Кьорьоші.
Зокрема, за резолюцію проголосували 141 країна-член ООН, утримались — 32. Проти проголосували 7 країн — Росія, Білорусь, Сирія, КНДР, Еритрея, Нікарагуа та Малі.
Проект резолюції презентували спільно Україна та понад 70 інших країн, які стали співавторами документу.
У тексті резолюції висловлюється наполегливий заклик до Росії негайно і безумовно вивести усі її війська з території України.