Виробництво золота в Росії у січні 2023 року скоротилося на 9,6% у річному вираженні та на 46,5% — у порівнянні з груднем 2022 року, йдеться у матеріалах Росстату.
Санкції працюють: У січні виробництво золота в РФ впало на 46,5% порівняно з груднем
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Виробництво основних дорогоцінних металів у січні знизилося на 6%. Абсолютних показників статслужба не наводить.
Санкції проти золота
У липні 2022 року ЄС затвердив черговий набір санкцій проти Росії. Він включив заборону на імпорт із неї золота, зокрема через треті країни. Москва стверджувала, що вона не продає його безпосередньо до Євросоюзу. Цей дорогоцінний метал вважається другою за важливістю після енергоносіїв статтею російського експорту.
Згідно з західними джерелами, 2021 року Кремль отримав від продажу золота 15,5 млрд євро. Наразі громадянам ЄС заборонено купувати золото російського походження у вигляді напівфабрикатів, брухту, а також ювелірних виробів.
29 червня США запровадили нові санкції проти Росії. Під заборону потрапив імпорт російського золота, а обмеження торкнулися близько сотні фізичних та юридичних осіб із Росії.
Ціни на золото
Ціни на золото помірно піднімалися в середу, демонструючи зростання вперше за три сесії в очікуванні на публікацію протоколу засідання Федрезерва США.
Котирування квітневих контрактів на золото на Нью-Йоркській біржі Comex зросли на 0,2% — до $1846 за тройську унцію. Березневі ф'ючерси на срібло дешевшають на 0,9% і торгуються у $21,7 за унцію.
«Золото трохи відновлюється перед публікацією протоколу, але говорити про те, що дно позаду, поки занадто рано», — зазначив аналітик City Index і FOREX.com Фавад Разакзада.
Коментарі