Російський Ашан від початку повномасштабного вторгнення постачав товари для російських військових на окупованих територіях України. Про це пише Forbes з посиланням на розслідування The Insider.
The Insider: Ашан у РФ постачає товари військовим і сприяє мобілізації своїх співробітників. В компанії заперечили
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Постачання військовим позиціонувалося як «гуманітарна допомога». У пресслужбі французького Ашана все спростовують і кажуть, що компанія «поза політикою».
Так звана гуманітарна допомога складалася як із товарів зі складів Ашана і товарів, зібраних волонтерами на території магазинів мережі у різних регіонах РФ. У деяких регіонах поставки організовувалися за безпосередньої взаємодії з місцевими органами влади.
Зазначається, що згідно з міжнародним правом, гуманітарною допомогою під час міжнародних конфліктів вважається лише допомога мирному населенню. Підтримка однієї з воюючих сторін може підвести Ашан під санкції і призвести до виходу компанії з РФ.
Журналісти стверджують, що не тільки Ашан, а й холдинг «Леруа Мерлен» займався поставкою товарів на окуповані території. Зокрема, журналісти посилаються на опубліковане в грудні відео з Маріуполя, де можна побачити, як члени «Молодої Гвардії Єдиної Росії» розвантажують однакові палети з фірмовим знаком «Леруа Мерлен».
Читайте: Leroy Merlin може піти з ринку України — ЗМІ
Крім постачання товарів, Ашан допомагав військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників.
Компанія збирала і передавала у військкомати дані про своїх співробітників, а після оголошення мобілізації допомагала військкоматам виконувати норму: прямо на робочому місці співробітникам вручали повістки та пропонували звільнитися.
Російське керівництво Ашана від коментарів відмовилося, а у пресслужбі французького Ашана заявили, що компанія перебуває «поза політикою і жодною підтримкою військовослужбовців не займається».
Читайте: Ашан ізолює російський офіс: припиняє інвестиції та постачання
Коментарі - 7
Так само і з військоматами. В Росії так само як і в Україні діє ще раданський принцим коли роботодавець відповідальний за свого робітника перед військоматом. Закон прямо забов’язує передавати дані про робітників до військоматів, а також забов’язує вручати повістки передані військоматами роботодавці - це аніяк не можна назвати як «допомагав військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників».
Тупа маніпуляція по стилю як бредні скабеєвой чи солов’я.
Це ж не якийсь волонтер пішов в ашан і купив для мобіків 50 сміттєвих пакетів. А оптові замовлення зі складів, по вигідній ціні і зі згоди локального керівництва, яке знало куди будуть направлені ці товари
Підтримка військових це коли магазин сам активно приймає участь у формуванні замовлення чи навіть робить це за свій кошт.
Я би вам радив поклікати на посилання, і ознайомитися з розслідуванням, там детально розписано як це все відбувалося, зі скрінами мейлів працівників Ашану та фотографіями людей та фактур. Знаю, там багато літер, але постарайтеся прочитати статтю повністю, потім перечитати ваші комментарі і зробити певні висновки на майбутнє.
Тут в статті сказано лише про пакети: «Журналісти стверджують, що не тільки Ашан, а й холдинг „Леруа Мерлен“ займався поставкою товарів на окуповані території. Зокрема, журналісти посилаються на опубліковане в грудні відео з Маріуполя, де можна побачити, як члени „Молодої Гвардії Єдиної Росії“ розвантажують однакові палети з фірмовим знаком „Леруа Мерлен“.»
Повторююсь: мені однаково на репутацію Ашана чи Леруа. Але ґрунтуватися звинувачення на пакетах — це повна фігня. Це все написено в моєму першому коментарі. Те саме стосується і взаємодії з військкоматами яка відбувається згідно законодавству, а не через ініціативу цих фірм.