Національний банк у 2022 році виявив близько 4, 5 тисяч шахрайських ресурсів, які маскуються під державні сайти, що на порядок вище, ніж у 2021 році. Про це розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан, повідомляє пресслужба регулятора.
Торік НБУ виявив 4,5 тисячі фішингових ресурсів, які найчастіше маскувались під держвиплати
►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
«Навіть під час повномасштабної війни в Україні платіжне шахрайство не зникло. Навпаки, у 2022 році ми спостерігали суттєве збільшення його проявів. Найпоширенішим видом стала фейкова соціальна допомога від державних чи міжнародних організацій постраждалим від війни українцям. У 2022 році НБУ виявив близько 4500 фішингових ресурсів, для порівняння — у 2021 році ця цифра була на порядок меншою», — зазначив він.
За словами Шабана, основними авторами таких фішингових сайтів в Україні є спецслужби РФ.
«Якщо до повномасштабного вторгнення кіберполіція фіксувала 15−20 тис. звернень громадян щодо фінансового шахрайства, то 2022 року ця статистика значно зросла», — додав він.
Завдяки системі момент від виявлення таких сайтів до їх блокування майна на державному рівні становить 15 хвилин.
Читайте також: СБУ викрила шахраїв, які вкрали з рахунків мешканців Маріуполя майже 100 мільйонів
«Ми знаходимо такі ресурси та вносимо їх у систему блокування… Система дозволяє оскаржити внесення ресурсу до заблокованих, але за місяць роботи ми жодної такої скарги не отримали», — зазначив він.
Завдання проєкту — зменшити перехід користувачів на шахрайські сайти шляхом перенаправлення їх на сторінку із попередженням, що сайт створений зловмисниками.
«Результати вражають: лише за перший місяць зафіксовано близько 120 тисяч унікальних переходів на цю сторінку. Іншими словами, десятки тисяч громадян України щомісяця будуть захищеними від потрапляння на „гачок“ кібершахраїв і потенційної можливості бути ошуканими», — заявили в НБУ.
Коментарі