Остання пропозиція щодо реструктуризації боргу НАК «Нафтогаз України» стикається з протидією з боку групи, яка відхилила попередні плани відстрочити виплату основної суми та відсотків за боргом $835 млн, за яким вже прострочено дефолт. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.
Кредитори проти нової пропозиції щодо реструктуризації боргу Нафтогазу — Bloomberg
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Група кредиторів, яких консультує Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP, не погоджується з пропозицією компанії щодо реструктуризації, оскільки вважає, що Нафтогаз має змогу провести виплати.
Ця група має достатньо впливу, щоб перешкодити Нафтогазу отримати підтримку 75% кредиторів, необхідну для схвалення реструктуризації.
Згідно з заявою, надісланою фірмою в понеділок, група кредиторів представила власний план, який враховує фінансовий стан Нафтогазу, а також законні побоювання щодо його необхідності повністю підтримувати економіку України та її критичну інфраструктуру.
Читайте також: Нафтогаз пропонує власникам євробондів кращі умови реструктуризації
Кредитори є держателями єврооблігацій з погашенням у 2022 і 2026 роках, а також облігації, термін погашення яких був спочатку у 2024 році.
Хоча протидія групі може затримати виправлення неплатежів, кредитори не розпочали процес прискорення виплат або арешту активів.
Нафтогаз звернувся за коментарем до Lazard Frères SAS, яку компанія найняла для допомоги з реструктуризацією боргу. Речниця Lazard відмовилася від коментарів.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що Нафтогаз в останній день пільгового періоду не виплатив бондхолдерам борги за облігаціями, що означає дефолт компанії.
Нафтогаз звернувся до власників його єврооблігацій на суму майже $1,5 млрд із пропозицією відстрочити виплати купонів за ними на два роки, а також відкласти на такий самий термін погашення єврооблігацій-2022 на $335 млн.
Водночас за даними агентства Reuters, консультанти кредиторів Нафтогазу рекомендували відхилити прохання НАК про відстрочку виплат та наполягати на повному погашенні облігацій на $335 млн.
Зараз в обігу перебувають три випуски єврооблігацій Нафтогазу, всі вони були розміщені у 2019 році: у липні — трирічні на $335 млн під 7,375% та п'ятирічні на 600 млн євро під 7,125% (п'яту частину бондів у євро викупив ЄБРР), а у листопаді того ж року — 7-річні на $500 млн із прибутковістю 7,625%.
Нафтогаз пропонував виплатити всі купони з єврооблігацій-2022 та 2024 19 липня 2024 року і того ж дня погасити єврооблігації-2022. А купони за єврооблігаціями-2026 компанія хотіла б виплатити 8 листопада 2024 року.
Коментарі - 9
Причем тут НАК и роттердам+ - непонятно))
Где решение суда по Роттердам+? Нет. Точнее есть, но не обвинительное.
При такой плохой прошлой власти большинство госпредприятий были прибыльными, а что же случилось с этими же предприятиями с приходом честных хлебал?
Воруют миллиардами на дорогах, на закупках для армии, на гуманитарки, подготовку к войне просрали, ракетные программы уничтожили, закупки ДОЗ саботировали (ни одного броника и ни одной каски не купили при правлении «найвеличнішого» і до 24.02.2022 г.).
Но скудоумные все с этим роттердамом носятся, как с писаной торбой…
Країна простих рішень та не ляканих інфантилів…
НАК не занимается углем, у него нет ТЕС, и это не частная компания. Никакой связи с ДТЕК нету. НАК не работает на рынке электроэнергии (по крайней мере, не работал во времена Роттердама+). Никакой выгоды от Роттердам+ Нафтогаз не мог получать в принципе — у него нет ничего общего с углем и электроэнергетикой.
Где связь?
Про яценюка и Раду — Роттердам+ принимала НКРЕКП. Никакой связи с Яценюком и Радой нет вообще.
Вы что-то очень сильно напутали.
Второе провести полную проверку деятельности компании за эти года 2010−2022 года с полной конфискацией имущества тех людей которые получали многомилионные взятки. А хотя какая проверка там же если будут с головой все проверят так пересажают всех и тех следователей которые будут вести это же дело…
P. S. А по итогу если бы воровали по-нормальному то на все деньги бы нашли… А так тех кто наворовал не посадят так покровители в высших округах, а страдает народ…
До речі, у НАБУ до нього питань немає?
Довести прибуткове та успішне підприємство до технічного дефолту ще до повномасштабної війни — це треба вміти.